EU jakoi kullekin jäsenmaalle pakolaiskiintiöt

Suomeen 200 000 afrikkalaista ja arabia 2.ssa vuodessa.

Taas päästään leikkaamaan minimieläkeläisten viimeisiä kolikoita.
20250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Konkurssi lähestyy

Äänestä

Miksi "pakolaisia" haalitaan työttömiksi kun omillekaan ei ole töitä?
Nytkin puolet "pakolaisista" Kelatuilla.

Suomi= Hölmölä

Äänestä
  • Tämä on suuri HÖLMÖLÄ. Pääkonttori sijaitsee Arkadianmäellä. EU:han teki muutama vuosi sitten lasklemat, kuinka paljon meille mahtuu ihmisiä. En muista, mutta se oli paljon, kun koko maamme asuttaan näillä muukalaisilla. Kymmeniä miljoonia.

    Ja se työhän on jo alkanut, kansanvaihto, kuten tyhmätkin ovat sen huomanneet katukuvasta. Sitä ennen meidän pitää valita puolemme, haluammeko niitä vai emme. Pelkään, ettei sitä ratkota ihan rauhanomaisesti.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Tämä on suuri HÖLMÖLÄ. Pääkonttori sijaitsee Arkadianmäellä. EU:han teki muutama vuosi sitten lasklemat, kuinka paljon meille mahtuu ihmisiä. En muista, mutta se oli paljon, kun koko maamme asuttaan näillä muukalaisilla. Kymmeniä miljoonia.

    Ja se työhän on jo alkanut, kansanvaihto, kuten tyhmätkin ovat sen huomanneet katukuvasta. Sitä ennen meidän pitää valita puolemme, haluammeko niitä vai emme. Pelkään, ettei sitä ratkota ihan rauhanomaisesti.

    Varmasti mahtuu, mutta kyse on enemmän siitä onko meillä varaa .
    Ei riitä raha omillekaan, puhumattakaan että vielä vieraille riittäisi.

    Äänestä

1990 suomessa oli 25 000 pakolaista.

Nyt on tullut 600 000 kpl 7 vuoden aikana, suurin osa poimii tukia.

Äänestä
  • huumemyyntiä lorvintaa, ym rikoksia.

    Äänestä

Voidaanhan me tehopanostaa siihen että jokainen afrikkalainen saa hyvän työn suomesta. Pitää vaan luoda lisää hyviä työpaikkoja.

Äänestä

Tämähän on juuri niin kuin Purra vaalikeskusteluissa lupasi.
Lisää pakolaisia ja köyhiltä leikataan. Eikös se juuri noin sanonut?

Äänestä

Tapettavaa paskasakkia. Onneksi olemme siirtymässä ns. vapaan likvidoinnin aikaan.

Äänestä

Jos Venäjä vielä hyökkää Suomeen, niin tuleeko monille pakolaisille kiire takaisin kotimaahan?

Äänestä

Pois EUsta.

Äänestä

Vielä joskus ennen Persut halus pois EUsta, ei enää, koska sieltä löytyy muutamalle persumepille helppo ja rahakas hillotolppa. Tälläistä tää on.

Äänestä
  • Väärin. Totuus on, että sodan takia siellä ollaan. Myös kavereita pitää saada, jos erotaan.

    Äänestä

Lääkkeet seuraa perässä kaiketi.

Äänestä

huumekauppiaita ja varkaita ne on.

Äänestä

POISTAMISIIN PITÄÄ SATSATA KAIKKI VOIMAT

Äänestä

Ei voi enään ku viitata kiintaalle näille meidän päättäjille , peli on menetetty , pitäkää tunkkinne , itse en ainakaan enään osallistu tämmöisen yhteiskunnan kehityksen rahoitukseen tai mihinkään muuhunkaan .

Äänestä

1000 "pakolaista kustantaa vain miljardin.
10 000 vain 10 miljardia.

heidi Vokista

Äänestä

Öyh öyh

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomeen 200 000 afrikkalaista ja arabia 2.ssa vuodessa.

Taas päästään leikkaamaan minimieläkeläisten viimeisiä kolikoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu