Sukupuolensa kyseenalaistavien tyttöjen määrä kasvoi jyrkästi Britanniassa – nyt raportti tuomitsee tarjotun hoidon rajusti
Tuore raportti syyttää, että alaikäisille on annettu murrosiän alkua estäviä blokkerilääkkeitä liian helposti ja ilman riittävää tutkimustietoa hyödyistä.
https://yle.fi/a/74-20083057
Tuore raportti syyttää, että alaikäisille on annettu murrosiän alkua estäviä blokkerilääkkeitä liian helposti ja ilman riittävää tutkimustietoa hyödyistä.
https://yle.fi/a/74-20083057
Vastaukset 11
Vanhimmat
LOL, vihermedian valeuutisia. En lue.
Kyllä se totta on.
YLEEN EI VOI LUOTTAA, NIILLÄ ON SETAN AGENDA!!!!
Mitenkä nyt noin?
Kyllä Seta pahoittaa mielensä.
Suomessa pitää tehdä sama virhe ja sitten ihmetellään kun nuoret voivat huonosti.
Lapsuuden ja murrosiän tuntemukseen ja ahdistuksiin tarjotaan lääkkeeksi uskomusta, jonka mukaan kaikki johtuu vain siitä että lapsi on syntynyt "väärään" kehoon.
"Klinikasta nousi kohu, kun sen lääkärit arvostelivat blokkerilääkkeiden määräämistä jopa 9-vuotiaille ilman että heidän syitään ja taustojaan tutkittiin. Spesialistien mukaan lapsilla oli mielenterveys- ja muita ongelmia, mutta kiireisellä klinikalla niihin ei ehditty puuttua vaan luotettiin lasten itsediagnosointiin."
Silleen.
Väkivaltaa kun lapsen hormonit sekoitetaan.
Haasta vanhempasi oikeuteen!
No pitää yrittää
Ihminen jää siis lääkityksellä lapsen asteelle fyysisesti ja sukupuolisesti vaikka ikää tulee. Sehän ruokkii vain sairaiden ihmisten mielikuvitusta ja tekoja.
Se on kauheaa ja sitten ne päätyvät tänne trollaamaan meidän uskovaisten älykkäitä juttuja.