Onko meillä sukupuolia kaksi vai monia?

Onko sukupuolia monia, niin kuin media manipuloi meitä kaikella voimalla nykyisin uskomaan?
Tässä on viikon paasaus, joka toivottavasti herättelee mahdollisimman monia:

https://youtu.be/TZ2iqgmBsLQ?t=131
14245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Eiköhän tässä pian päästä siihen kysymykseen, kuinka monta sukupuolta yhdellä ihmisellä voi olla samaan aikaan?

Äänestä
  • Ei siinä mitään, kukin yksilö kuvitelkoon mitä tahansa, vain mielikuvitus on rajana, mutta kun yliopistossa tehdään sukupuolen muka "tutkimusta" graduja ja väitöskirjoja, kyse on länsimaisen tieteen alentamisesta fabuloinnin tasolle, ja sitä pitäisi vielä tukea verovaroin. Itkeäkö, vai nauraa?

    Äänestä

Mursu?

Äänestä

Trollitehdas ottanut median haltuun, eihän tollanen voi muusta johtua!

Häpeällistä.
Venäjälläkään ei tuollasta ongelmaa!!!

Äänestä
  • Eihän Venäjällä ole ongelmia, jos ei katso maton alle, ja sinnehän ei kukaan katso.

    Äänestä

Biologisia sukupuolia on 2 jos hermafrodiitit lasketaan pois. Identiteetti-sukupuolia on useita, englanniksi non-binary. Kautta aikojen on puhuttu poikatytöistä ja on nähty toisen (bio) sukupuolen asuihin sonnustautuneita. Mikä siinä niin vaikeaa on hyväksyä?

Äänestä
  • Tyhmät ihmiset ovat aina olleet asialla jos jotain erikoista on. Muuhun eivät kykene
    Kun olemaan suu ammollaan toisten asioista .
    Typeryys ulottuu aika syvälle silloin kun eivät tunne yhtäkään näistä ihmisistä joista puhuvat silti puhuvat

    Äänestä

Kaksi -

Äänestä

Minkähänlaisia homo orgioita Yle järkännyt Espoon Suvisaaren tönössään aikanaan ? Ei varmasti jauhot ym. loppuneet koskaan ? Verovarojen kulutus rajua .

Äänestä

Voitaisiinko puhua synnyttäjistä ja siittäjistä?

Äänestä

Ei kiinnosta jonkun paasaus. Ihmiset jotka niin kovasti paasaavat eivät tiedä näistä,ihmisistä mitään joita halveksivat
Siksi toiseksi on syntynyt lapsia joillakin molemmat sukuelimet aiis mites sellaisen asian kanssa nämä turpasolistit tekevät.
Eikä heitä edes leikata ennen kun ovat hieman isompia että näkee kumpiko sukuelimet otetaan pois , kun lasta tarkkaillaan ja huomataan mihin suuntaan hän kallistuu onko tyttö vai poika . Joten ne jotka eivät ymmärrä voivat olla hiljaa. Se joka tuntee näitä tapauksia joissa ihminen kokee olevansa tyttö vaikka on pojaksi syntynyt , puhukaa sellaisten ihmisten kanssa ja heidän vanhempiensa kanssa millaista tämän lapsen elämä on ollut kasvaessa, se kun suoralta kädeltä ollaan paasaamassa asiasta mistä eivät tiedä mitään .
Siis ennenkö yleensä perustaa mielipidettä jostain asiasta on tutustuttava siihen käytännössä ja silloin ymmärtää minkälaista näiden ihmisten elämä on . Ei siis tuomita oman mielikuvituksensa mukaan ketään , ja jos ei ylety ymmärtämään niin paras olla silloin hilaamaan . Näitä ihmisiä on ja tulee olemaan. Sille ette voi mitää. Teoreetikojen
Parvi, on aina vajaa ymmärrykseltään että se mitä huutelette on jokun ihmisen elämää ja hänellä on oikeus elää sellaisena kun on .

Äänestä

Aina on ollut ihmisiä jotka kokevat sukupuoli-identtiteetin olevan muu kuin syntymässä saatu, aikaisemmin enemmän piilossa mutta nykyisin sallittavampaa paitsi öyhöjen mielestä.
Huom. Kun geenitekniikka kehittyy niin mieskin saadaan synnyttämään! Miesten rinnatkin välillä tuottavat maitoa ilman geeneihin puuttumista, harvinaista mutta totta,,,

Äänestä

Ainoastaan omasta sukupuoli identiteetistään epävarmat herjaavat asiasta ja tietenkin kiihkouskovaiset raamattuun vetoavat,,,
Olen mies ja jonkun muun kokemus omasta sukupuoli identiteetistä, oli mies tai nainen, ei minua liikauta yhtään mihinkään, se on yksilön oma valinta usein geneettisesti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko sukupuolia monia, niin kuin media manipuloi meitä kaikella voimalla nykyisin uskomaan?
Tässä on viikon paasaus, joka toivottavasti herättelee mahdollisimman monia:

https://youtu.be/TZ2iqgmBsLQ?t=131

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu