Ateistit ovat tehneet suuren erehdyksen

Anonyymi-ap

Ateistit sanovat, että pyhät kirjoitukset eivät todista Jumalan olevan olemassa. He unohtavat tyystin luomakunnan, joka on Jumalan todiste kaikkialla ja kaikille.

Ajattelepa tursaita. Niiden kyky naamioitua ympäristöön ei ole evoluution tulosta vaan älykkään suunnitelman ja luomisen tulosta.

Ja yksikin kala on lähes kokonaan läpinäkyvä: vain silmät ja pieni pala vatsaa näkyvät.

Ja sitten ateistit pitävät uskottavampana Mulukua, jolle Jumala antoi työkaluja ja keittiövälineitä. Raamatun Jumala on paljon parempi!

Jumala rakensi Aatamille ja Eevalle loistavan palatsin kullasta, jalokivistä ja jalopuista. Siellä oli uima-allas ja vesiklosetti ja viimeistä huutoa oleva keittiö tarpeineen. Ja kuninkaallinen makuuhuone maxsize sänkyineen.

Ja työkalut olivat parasta terästä ja puuta. Samoin aseet ja ruokailuvälineet ja keittiötarpeet. Vessassakin oli harja, jolla saattoi siivota pytyn käynnin jälkeen. Ja pesuaineita oli myös. Jumala piti kaikesta huolen.

Jumala antoi Aatamille kynää ja paperia, niin että tämä saattoi kirjoittaa Raamattua. Näin on Jumalan sana periytynyt alusta asti Jumalan pojan sukulinjassa.

Ja tosiaan: vain Aatamin jälkeläiset ovat taivaan perillisiä! Oli myös ateisteja, joiden kanssa Kain perusti kaupunkeja, mutta nämä eivät ole koskaan olleet Jumalan lapsia.

Minä olen Nooan jälkeläinen alenevassa polvessa, Jumalan lapsi. Tiedän tämän kaiken, koska Jumala puhuu minulle niin kuin puhui Raamatun profeetoille ja Jeesukselle.

11

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiku Muluku antoi ihmisille työkaluja ja keittiövälineitä. Jumala ei siis antanut Mulukulle yhtään mitään kun sitä Mulukua ei ole edes olemassa.

      Ja Jumala antoi Aatamille ja Eevalle kauniita vaatteita ja petivaatteita ja pyyhkeitä ja vessapaperia ja kaikkea tarpeellista niin kuin kuninkaallisilla pitääkin olla. Tekihän Jumala heidät luomakunnan kruunuksi hallitsemaan eläimiä.

    • Anonyymi

      Minun pyhä kirja todistaa kaikki uskonnot vääriksi!

    • Anonyymi

      Oletko trolli vai oletko tosissasi tuossa aloituksessasi?

      Miksi uskovaisten jutut aina ovat niin... sanoisinko: hoopoja ja hupsuja...

      Nooan jälkeläinen alenevassa polvessa... Voi voi...

    • Anonyymi

      Uskovaiset tekevät suuren erehdyksen, jos kuvittelevat, että pyhät kirjoitukset todistaisivat Jumalan olemassaolon.

      Uskovaiset tekevät myös suuren erehdyksen, jos kuvittelevat, että jokin niin sanottu luomakunta todistaisi Jumalan olemassaolosta. Mihin tuollainen kuvitelma perustuu? Niihin pyhien kirjoitusten kuviteltuihin tarinoihinko?

    • Anonyymi

      Jumala loi ihmiset viihteekseen, koska tykkää katsella sosiaalipornoa. Hän on sadisti, joka nauttii siitä, että ihmisillä on vaikeaa. Jumalaa vituttaa, jos joku voittaa lotossa pääpotin. Vain kidutus viihdyttää tuota taivaallista prrrrrrsläpeä.

    • Anonyymi

      kongon demokraatti nauraa sinulle peppi pitkätossun kanssa edelleen 🤣

    • Anonyymi

      Kansantaru siitä, miten kettu sai valkean hännänpään on totta, koska ONHAN KETULLA VALKEA HÄNNÄNPÄÄ!

      Epäuskoiset eivät näe ilmeistä!

    • Anonyymi

      ”Ajattelepa tursaita. Niiden kyky naamioitua ympäristöön ei ole evoluution tulosta vaan älykkään suunnitelman ja luomisen tulosta. Ja yksikin kala on lähes kokonaan läpinäkyvä: vain silmät ja pieni pala vatsaa näkyvät.”

      Ja mitä ihmeen järkeä tuossa muka on?

      Älykäs suunnittelija olisi tehnyt kaikista eliöistä kasvissyöjiä. Tai jos luotaisiin, niin läinäkyvät kalat muuttuisivat taas kasvettuaan riittävän isoiksi läpinäkyviksi ja uisivat vapaaehtoisesti petoeläimen suuhun.

      Nykyinen systeemi ei vaikuta suunnitellulta - vaan juurikin sellaiselta eliöiden väliseltä taistolta kuin itsekehittyneeltä evolutiotiiviselta systeemiltä odottaisi..

    • Anonyymi

      Suosittelisin sua hakeutumaan hoitoon jos siitä olis edes sulle jotain hyötyä mu luulempa et olet jo niin pitkäl menetetty tapaus et josko ihan vai hakeudut eläkkeelle

    • "Ajattelepa tursaita. Niiden kyky naamioitua ympäristöön ei ole evoluution tulosta vaan älykkään suunnitelman ja luomisen tulosta. "

      Totta. Jumala itsekin on älykkään suunnittelun ansiosta kadonnut kuin sitä ei olisikaan. Siinä on järkeä!

    • Anonyymi

      Roomassa oli kylpylät ja juokseva vesi sekä vesitoiletit ja sitten uskovaiset hävittivät kaiken , betonia unohtamatta 😠

      Uskovaisuus eli mielipuolinen ajatusmaailma maallisesta turhuudesta tuhosi kaiken

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      127
      2333
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      950
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      128
      949
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe