Kysynnän kanssa tuskaileva Tesla sopeuttaa

https://www.hs.fi/talous/art-2000010361610.html
Hypetys on lopullisesti kuopattu. Long live gasoline engines:)
7197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

On paljon muitakin sähköautoja kuin Tesla. Kiinalaisten sähköautojen myynnit ovat nousseet hurjasti viime aikoina ja ne päihittävät myynneissä kokonaisuudessaan Teslan kevyesti. Valtaosa myydyistä sähköautoista EI ole Tesloja. Ei yksi automerkki kerro mitään koko markkinasta.

Pelkästään Teslaan keskittyvät ovat joko kateellisia idiootteja tai pelkkiä idiootteja.

Äänestä
  • Lisään... Siis mikään yksittäinen kiinalainen sähköautovalmistaja ei päihitä Teslaa, mutta kaikki kiinalaiset sähköautovalmistajat yhteensä sen sijaan myyvät enemmän sähköautoja kuin Tesla.

    Äänestä

Ja ajatella, Teslan taloustilanne on yhä kaikista automerkeistä paras.

Miten huonossa jamassa kaikki muut valmistajat ovat!

Äänestä
  • Aika kovasti Elon Musk on huumeidenkäyttöään lisännyt, koska nyt piti jo aloittaa työväen irtisanomiset. Huumediilerit tyrmäsivät siis Teslan.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Aika kovasti Elon Musk on huumeidenkäyttöään lisännyt, koska nyt piti jo aloittaa työväen irtisanomiset. Huumediilerit tyrmäsivät siis Teslan.

    Mikähän tyrmäsi Volkswagenin. Tai Toyotan. Juuri nyt Toyotalla menee hyvin, mutta täystuhoa kohti menossa, koska hidastelee yhä täyssähköautojen osalta.

    Äänestä

Onhan se selvää, että kun merkki lähtee tuollaiseen lentoon mitä Tesla teki, niin jossain kohtaa tulee iso pudotus. Ei siis mitään normaalista poikkeavaa. Toivottavasti keskittyvät nyt niiden heikkouksien ja omituisuuksien miten asiakasta kohdellaan korjaukseen ja parantamiseen. Palkkaisivat jonkun kunnon suunnittelijan joka osaa korin ja alustan suunnittelun.

Äänestä

🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

😍 K­­u­­­u­­m­a­t­­ ­­­t­­­y­­t­­ö­t­ ­o­­d­o­­­t­­t­­a­v­­­­a­t­­ ­­s­­­i­­­n­­­u­­a­ -> https://nbw.fi/sexygirls?18366873

🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.hs.fi/talous/art-2000010361610.html
Hypetys on lopullisesti kuopattu. Long live gasoline engines:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu