Uudet leikkaukset tuli

voimaan tyttäreltä lähtee asunto alta kun oli isomassa paikassa opiskelemassa.
41311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

On rajua settiä USAn malli tulossa.

Äänestä
  • Amerikassakin suositaan telttakyliä kaupungeissa.

    Äänestä

Älkää lähtekö herrojen kanssa marjaan...

Äänestä

Tyttäresi istuu pankinpäällä joten töihin vain.

Äänestä

Et auta omaa tytärtäsi? Millainen vanhempi oikein olet? Minunko häntä pitäisi auttaa? Huoraksi hän päätyy kumminkin.

Äänestä
  • Sun kommeinta näkee että äitis oli lortto ei ottanut edes maksua, siksi olet todella tyhmä ja jäänyt jälkeen muista.

    Äänestä

Kuka näitä sekopäitä äänesti?

Äänestä

Suomi rappeutuu ennätys vauhtia.

Äänestä
  • Vihdoinkin tämä paska kaatuu ja ahneet paskat mukana.

    Äänestä

Ei ole rahaa porataan pitää säästää välit poikki venäjälle ja kappas suomi ei pärjää.

Äänestä

Ihan hyvä että järkeistetään vähäsen näitä hommia.
Elintaso tulee sovittaa tulojen mukaisiksi.
Tyttäresi asunto on liian kallis hänen tuloihin nähden, tarjolla on soluasuntoja yms. halvempia vaihtoehtoja.

Äänestä

Trollin keksitty "tytär".

Äänestä

Kertooko aloittaja mikä olisi vaihtoehto?

Äänestä
  • Eikö aikuiset ihmiset tajua että vaihtoehto on maan täydellinen tuho?

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Eikö aikuiset ihmiset tajua että vaihtoehto on maan täydellinen tuho?

    Kumpi siis parempi, siedettävä vyönkiristys vai konkkaan meno?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Kumpi siis parempi, siedettävä vyönkiristys vai konkkaan meno?

    Itse valitsen vyönkiristyksen. Me maajussit ollaan jo siihen totuttu.

    Äänestä

  • Toinen puoli tosin on joutunut lopettamaan hommansa kommunistisen eurostoliiton jäsenyyden aikana.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Itse valitsen vyönkiristyksen. Me maajussit ollaan jo siihen totuttu.

    Tosin maataloudesta ei saa kiristää enää yhtään. Tämä ammatti on maailman sorretuin ammatti vaikka se on ylivoimaisesti tärkein ammatti.

    Äänestä

Ei Suomi menisi mihinkään konkkaan!
Super Sannan islamilla aivopestyn vihervasemmisto hallituksen ”tytöt” sanoi ettei lainoja tarvitse maksaa takaisin, eikä varsinkaan haram korkoja!
Super Sannan hallitus olisi ottanut lisää syömävelkaa niin paljon kuin tarvitaan…

Äänestä
  • Suomen velan määrä on vain niillä rajoilla, että jos vain otetaan surutta lisää velkaa, niin Suomi joutuu pian EU:n pakko-ohjaukseen, jossa EU ei kysele keneltä leikataan vaan EU pakottaa leikkaamaan rajusti eli paljon rajummin kuin hallitus nyt leikkaa. Yli varojen ei vain voi pitkään elää, vaikka vasuri Paavo Arhinmäki luuleekin, että velaksi voi elää rajoituksetta.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Suomen velan määrä on vain niillä rajoilla, että jos vain otetaan surutta lisää velkaa, niin Suomi joutuu pian EU:n pakko-ohjaukseen, jossa EU ei kysele keneltä leikataan vaan EU pakottaa leikkaamaan rajusti eli paljon rajummin kuin hallitus nyt leikkaa. Yli varojen ei vain voi pitkään elää, vaikka vasuri Paavo Arhinmäki luuleekin, että velaksi voi elää rajoituksetta.

    Tämä vaikka onkin vakava asia jos näin käy, toisaalta se tekee meidän vassuille hyvää kun heidän oma systeemi (kommunistinen eurostoliitto) kurmuttaa heitä itseäänkin tässä. Jotain kohtalon ivaa tässä on havaittavissa.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Tämä vaikka onkin vakava asia jos näin käy, toisaalta se tekee meidän vassuille hyvää kun heidän oma systeemi (kommunistinen eurostoliitto) kurmuttaa heitä itseäänkin tässä. Jotain kohtalon ivaa tässä on havaittavissa.

    Voidaan sanoa että sitä saa mitä tilaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Voidaan sanoa että sitä saa mitä tilaa.

    Vassut ovat halunneet mahdollisimman tiukasti eurostoliiton ytimiin, ja ovat rellestäneet velkarahalla mielin määrin. Sitten kun eurostoliitto ottaa ohjat käsiinsä Suomen kohdalla kun rahat ovat loppu, siinä saa punikitkin tuta mihin ovat maamme sotkeneet. Eurostoliitto pakottaa Suomen suurempiin säästöihin kuin hallitus konsanaan. Mites sitten punikkien suu pannaan? Tuleeko lakkosumaa vai ei?

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Vassut ovat halunneet mahdollisimman tiukasti eurostoliiton ytimiin, ja ovat rellestäneet velkarahalla mielin määrin. Sitten kun eurostoliitto ottaa ohjat käsiinsä Suomen kohdalla kun rahat ovat loppu, siinä saa punikitkin tuta mihin ovat maamme sotkeneet. Eurostoliitto pakottaa Suomen suurempiin säästöihin kuin hallitus konsanaan. Mites sitten punikkien suu pannaan? Tuleeko lakkosumaa vai ei?

    Veikkaan että ei puhettakaan lakoista koska korppi ei korpin silmää noki. SAK ei omiensa silmää noki.

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Veikkaan että ei puhettakaan lakoista koska korppi ei korpin silmää noki. SAK ei omiensa silmää noki.

    Se kyllä niiden (hallitus) silmää nokkii jotka yrittävät estää Suomen joutumista eurostoliiton kurimukseen tässä asiassa.

    Äänestä

Maailman menoissahan kyse on aina veikkauksista huomioonottaen elämänhallinnan. Mustista sukista jää mustaa nukkaa.

Äänestä

nyky hallitukselta on järjen käyttö kielletty,

Äänestä

Kekkoslovakiassa ei maksettu opiskelijalle mitään tukia

Äänestä

minä kuljin 80 km suuntaansa päivittäin ammattikouluun linja auto-jalkapatikka-liftikyydillä 2 vuotta. en valittanut

Äänestä

Aloittaja, kerroppa enemmän miksi häneltä lähtee asunto alta. Minkä kokoinen asunto hänellä on ja paljonko maksaa siitä / kk. Asuuko alivuokralaisena?

Äänestä
  • Uudet leikkaukset etkö tajua.

    Äänestä

Hyvä.
Loppuu se loisiminen.

Äänestä
  • mikäs vitun loisiminen joku katkesee sun niskat huoltamolla siihen loppuu sun loisiminen vai mitä tarkoitit?

    Äänestä

Orpo sanoo että leikkaukset on tulevaisuuden lapsia varten en kyllä nyt ymmärrä mitä hän meinaa. tulevaisuudessa suomi on siinä mallissa että hyvin menee, nyt ei siltä näytä ei yhtään.

Äänestä

Voi voi, muidenko se kämppä pitäisi maksaa?
Erikoista porukkaa nuo sosiaalidemokraatit ja kommunistit, aina on käsi muiden taskuilla.

Äänestä
  • Suomi on kusessa sun kaltaisten tyyppien takia olet täys paska et uskalla edes kaupassa käydä. Purra on sun esikuva.

    Äänestä

Tosiasiat on kohdattava Suomijuntit! Velalla elämisen ON LOPUTTAVA!!!

https://www.suomenuutiset.fi/purra-tosiasiat-on-nyt-kohdattava-elintaso-perustuu-valheelle-ja-velalle-ja-sen-maksun-aika-on-tulossa

Kaikki possut vikisevät aina vähän ennen teuraalle joutumista mutta se ei muuta miksikään sitä karua tosiasiaa että kulutusjuhlat ovat nyt virallisesti OHI!!!

https://www.suomenuutiset.fi/valtiovarainministeri-purra-pyrimme-tekemaan-jarkevia-ja-oikeudenmukaisia-paatoksia-mutta-emme-voi-valttya-hyvinkin-hankalilta-leikkauksilta

Sitäpaitsi se ei meille käy ;=))

https://mega.nz/file/9cIwXRhA#YOCjdkji0wizEP07AJJ3lWeLW7OC8uSczqwpDeX9tnk

Valtion velka on muodostunut kertakaikkiaan KESTÄMÄTTÖMÄKSI!!!

https://www.youtube.com/watch?v=9CVqA7FGeuI

Ainoa tie eteenpäin on AY-liikkeen totaalinen ALASAJO!!! Vain siten voi Suomalaisen kilpailukyvyn vielä pelastaa ;P

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2b82a14f-2dc0-4f72-8677-38954112c221

Äänestä

Tekisit kahta työtä niin ei tytön tartte köyhyyttä hävetä.

Äänestä

Hallitus antaa
- suurituloisille
- suuryrityksille
- suurimmille paikkakunnille

Hallitus vie
- pieni- ja keskituloisilta
- pieniltä ja keskisuurilta yrityksiltä
- pieniltä ja keskisuurilta paikkakunnilta

Hallitus antaa omilleen ja varastaa muilta.

Äänestä

🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

🔞 K­­­u­­­u­­m­­­a­­t­­­ ­­t­­­y­­­t­­ö­t­­ ­­­o­­­d­­­o­­­t­t­a­v­­­­a­­t­­­ ­­­s­­i­­­n­­u­­­a­­­ -> https://nbw.fi/sexygirls?18368146

🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

Äänestä

Saatanan komukka, maksaisit itse vesipäätyttäresi opiskelun. On helvetin hyvä, että kiristämällä tehdään kaltaistesi köyhien kommunistien idioottilasten opiskelusta vaikeaa. Meitä oikeistolaisia yhteiskunnan ylläpitäjiä on jo pitkään v--uttanut raahata vasemmistolaisia hyödyttömiä riippakiviä mukana.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

voimaan tyttäreltä lähtee asunto alta kun oli isomassa paikassa opiskelemassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu