Oppositio menetti miekastaan terän

Oppositio ja kaikki ilmaisen rahan kerjääjät ovat nyt aivan kauhuissaan ja järkyttyneitä. Miten tästä selvitään?
Työväenbunkkereissa ja maamiesseuroissa ollaan kuitenkin salaa tyytyväisiä, ettei meidän tarvinnut tehdä noita toimia.
Raakkua pitää kuitenkin, kun sen osan on vaaleissa saanut.
1101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vasemmistoloiset Andersson ja Lindman, nuo itse paholaisen lähettiläät, ovat surkeasti epäonnistuneet oppositiotehtävässään. Eivät löydä hallituksen toimista mitään todellista moitittavaa. En muista koska olisi ollut näin epäonnistunut oppositio.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oppositio ja kaikki ilmaisen rahan kerjääjät ovat nyt aivan kauhuissaan ja järkyttyneitä. Miten tästä selvitään?
Työväenbunkkereissa ja maamiesseuroissa ollaan kuitenkin salaa tyytyväisiä, ettei meidän tarvinnut tehdä noita toimia.
Raakkua pitää kuitenkin, kun sen osan on vaaleissa saanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu