Vähän säälittää jo nuo persut

Kun mikään ei onnistu. Bensan hinta nousee taas."Periaatteessa tässä vaiheessa en selitä millään tavalla, " sanovat haastattelussa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010366235.html
16148
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Poliittisilla lakoilla on ikäviä seurauksia

Äänestä
  • Ei niin ikäviä kuin kokoomus Orpon porvarihallituksen (kokoomus, PS, KD ja Rkp) porvarillinen nihilistinen talouspolitiikka.

    1Äänestä

  • hallitus kyykyttää kansaa ideologiansa mukaisesti.

    Äänestä

Persut eivät yksin kykene päättämään tai tekemään mitään.
On siinä muitakin tahoja mukana (tiedoksi)

Äänestä
  • Pensa oli keppihevonen kun persut olivat opposiittiöitä, nyt ei pensan hinnalla ole väliä, ei tarvitse ulista.

    Äänestä

  • Miten kauan ne oikein hieroo sitä budjettruansa? Tuleeko se ollenkaan valmiiksi ennenkuin uutta pitää alkaa tekemään?

    2025 vuodelle tulee iso lasku EU:lta. Sekin on persujen syytä. Persut eivät usko ilmastomuutokseen, joten Purrea ei ole satsannut tarpeeksi. EU:lta tulee 2-7 miljardin sakkolasku, kun Suomi ei ole saanut sovittua määrää hiilinieluja aikaiseksi. Tuollainen sovittu tehtävä on vain tehtävä lämpeni se ilmasto tai ei.

    Äänestä

  • he-ma kirjoitti:

    Pensa oli keppihevonen kun persut olivat opposiittiöitä, nyt ei pensan hinnalla ole väliä, ei tarvitse ulista.

    Persut pettää aina.

    Äänestä

Ruunahintakin nousee koska kuljetuskustannukset nousevat bensanhinnan korotuksen takia.

Äänestä
  • Ruuanhintakin

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ruuanhintakin

    Nousee ne muutenkin milloin mistäkin syystä. En käytä ikinä niitä itsepalvelukassoja, koska niiden ilmestyminen ei näy ruoan hinnassa vaikka kassahenkilöt vähenivät samalla.

    Äänestä

Mikään ei muutu paremmaksi suomessa ennenkuin persuja on enemmistö eduskunnasta

Äänestä

Kaahaa vähemmän niin on äkkiä kompensoitu useampikin jo tullut korotus.

Äänestä
  • Huutelee persutti kaljahöyryissään.

    Äänestä

🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

🔞 K­u­­u­­­m­­a­­­t­­ ­­­t­y­­t­ö­t­­­ ­o­­­d­­o­­­t­t­­­a­­v­­­a­­t­­ ­­s­­­i­­n­­­u­a­­ -> https://nbw.fi/sexygirls?18368822

🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

Äänestä

Mariinin aikana bensa maksoi euron enemmän per litra nykyisiin hintoihin verrattuna. Joten hyppää takaisin Joposi selkään ja pakene sinne höttöunelmaan, josta olet kotoisin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun mikään ei onnistu. Bensan hinta nousee taas."Periaatteessa tässä vaiheessa en selitä millään tavalla, " sanovat haastattelussa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010366235.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu