PURRALLA OLI PITKÄ LISTA

Esimerkiksi maahanmuuttoon ja kehitysapuun liittyviä leikkausehdotuksia,joista vain osa läpäisi muiden puolueiden seulan. Asiasta kertoo iltapäivälehti.
2114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lintmannilla ja Saarikolla ei sen sijaan ollut mitään listoja, joilla olisi saatu mitään tarvittavia toimenpiteitä aikaiseksi. Toimittajan tivatessa Lintman sai kasaan noin miljardin, eli ”yhtä tyhjän kanssa”. On se luojan lykky, että meillä on nyt hallitus tässä maassa.

Äänestä

Arvestelijoita riittää teki sitä taikka tätä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Esimerkiksi maahanmuuttoon ja kehitysapuun liittyviä leikkausehdotuksia,joista vain osa läpäisi muiden puolueiden seulan. Asiasta kertoo iltapäivälehti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu