Mielessä on ostaa matkailuauto ja kun omaa rahaa ei tarpeeksi ole niin rahoitusyhtiön kautta, tarkoitus on vuokrata autoa kesäkuukausina. Olen tietoinen vakuutuksista ja traficomille tehtävästä ilmoituksesta eli käyttötiedon muutoksesta ja rekisteröidä auto "vuokraus ilman kuljettajaa". Onko olemassa rahoitusyhtiöitä jotka sallivat auton vuokrauksen vai onko sellainen toiminta pääsääntöisesti kieletty? jos kielletty ja haluaa silti vuokrata niin onko edes mahdollista ottaa autoon vakuutuksia vuokrakäyttöön vakuutusyhtiöltä tai tehdä trafille ilmoitusta? Taitaa olla mahdotonta vuokrata tällaisessa tapauksessa laillisesti autoa? Entä Y tunnuksen luonti ja sitä kautta?
Rahoitusliikkeen matkailuauton vuokraaminen??
13
417
Vastaukset
- Anonyymi
Ota pankkilaina ja osta auto sillä niin saat sen nimiisi heti. Silloin ei tarvitse kysellä lupia rahoitusyhtiöltä vuokrauksesta tai ulkomaille matkustamisesta.
- Anonyymi
Santarder on karavaanareiden pankki.
- Anonyymi
Koktalainen kokemusasijantuntia tietää.
- Anonyymi
Joo niin on, eikä minkään köyhien pankki. Köyhät ei saa lainaa mistään, sä tiedät sen.
- Anonyymi
Vuokraa ennen kuin päätät ostaa. Ihanuus voi karista.
- Anonyymi
Minun Elnakissani on vielä 9 vuotta jäljellä velkaa Santanderiin.
Palstavahti Kuopiosta- Anonyymi
Onnittelut uuden käytetyn kulkimesi johdosta, saitko lmceesi menemään vaihdossa?
- Anonyymi
Taitaa se vuokraus olla paras jos ei ole miljoonia tilillä auton arvo kun tippuu enemmän kuin vuokra ja jos ei käytä kuin muutaman viikon
- Anonyymi
Minulla on Elnakissani rumatikki, ei tarkene vielä liikkua
Palstavahti Kuopiosta - Anonyymi
Mulla on rumatikissa elnakki, hyvin lämpenee.
- Anonyymi
En ymmärrä kysymystäsi. Jos vuokraat auton keneltä vaan, niin ei nuo ole sinun murheita.
- Anonyymi
SORRY, LUIN LIIAN PIKAISESTI.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
SORRY, LUIN LIIAN PIKAISESTI.
Vielä: Omaa autoa en vuokraisi kenellekään kokemusten perusteella.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823165
- 751281
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1631181Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78825Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124815- 92794