Venäjä on siirtynyt sotatalouteen

Eli tällä hetkellä se sotii ns. maksimaalisella voimalla.

Katsotaan miten pitkään jakselee sillä kun alkaa heikkenemään niin siitä ei enää nousta.
Pakkovoitto mshdollisimman pian on se ainoa päämäärä.


Jos Ukraina pystyy vastaamaan omilla resurseillaan ja avustuksilla niin Ukraina tulee voittamaan sodan.
11171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sotiminen syö kansakunnan resurssit. Mitä Venäjä voi voittaa? Tuhottua maata? Eikö sitä ollut jo ennestäänkin enemmän kuin tarpeeksi?

Äänestä

Ja länsi pyörii markkina leikkiä keinottelu, ahneus taloudessa. Businekset on se tärkein..... Kriisi on paras kiskonta businekseen !!
Länsi raha-globalistit iski kiinni Ukrainan luonnonvaroihin.
- Tässä tarkoituksella tehdyssä kriisissä, ukraina toimissa, us globalisti rahan aiheuttama tuho on suurta. Ahneus ja ylimielisyys tuhoaa.
-globalisti raha, us, eu, nato, cia lähti ristiretkelle itään,, vaihtoi ukrainan hallinnon.
- valtaan nostettiin tv-koomikko.
( -joka on omalle kansalleen yhtä tuhoiisa , kuin 1930-40 L oli taidemaalari Saksassa..).
-
Syntyi uhka Venäjälle.
Venäjä pysäytti globalistien ja naton itään etenemisen, tuli sota...
Ukrainan hyödyntämisestä taistellaan.
Nyt on ukrainassa kuollut jo nato kenraaleja ja kymmeniä nato upseereja, natomiehistöä sadoittain.. Nato on syvällä suossa.
Englantilaiset, ranskalaiset, puolalaiset. us, .. jne. Lisää siellä tuhoa. ja ajaa globalisti rahan etua !
Ja pitää muistaa, että on Venäjäkin yhtä raaka.

Nykyään Ollaan täysin vääristävän nato-propagandan alla, niin taustat ja ikävä totuus siitä, että länsi politikoilla ja länsi rahalla on verta käsissään --- jää kertomatta !!
Ukrainan menetykset on valtavat, yli 1/2 miljoonaa... ja sota invalidit lisänä.. toinen
1 /2 miljoonaa..
- Olisi aika lopettaa tämä länsi rahan ja globalistien uusi vietnam.
ukraina-vietnam tulee liian kalliiksi.
Ukrainasta ei saatu haluttua lebensraumia länsi-keinotteluun !!
Black rock, goldman sachs, rotschildit, haliburton, black river,, monsanto, exon mobil, royal dutch shell, useat pankkit lontoo city, new york.. jne,,jne,
jäivät ilman huikaisevia voittoja...
Ja lähi-itää ja afrikkaa ei hallita ukrainan viljalla....
Lisäksi venäläinen on sotkenut ranskan siirtomaa-imperiumin saharan etelä-puolisilla alueilla !! Mullistuksia on ja ei ollenkaan globalisti rahan toiveitten mukaisia.
Aloittaako nyt globalisti raha suuren kostoretken, vai vetäytyy, kuin aiemmin vetäytyi vietnamista ja afganistanista ?

Äänestä
  • Luulex et toi niinku Suomessa Suomalaisiin tehoaa trolli Pietarissa Bäckmanin frendi??

    Äänestä

Meidän maa ja teidän lätti näin se vaan menee trolli Pietarissa lätissäsi

Äänestä

Ei Ukraina voita. Venäjä voittaa taas ! Siihen on lännessä viisaammat jo ruvennut asennoitumaan ! Tyhmemmät ei millään opi ! Vaan minkäpä asialle mahtaa. Venäjä voittaa Ukrainassa !

Äänestä

venäjä on laittanut kaikki peliin ja jos nyt tulee taas turpaan niin resurssit on käytetty pitkäksi aikaa .

Äänestä
  • Ei Venäjä tarvi apua. Minkä takia Suurvalta tarvisi ? Ukraina pyytää koko ajan lisää apua. Jos et ole uutisia seurannut ?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ei Venäjä tarvi apua. Minkä takia Suurvalta tarvisi ? Ukraina pyytää koko ajan lisää apua. Jos et ole uutisia seurannut ?

    Venäjä ei välitä erilaisista apu toimista pa....s... kaa .... aan ! Se ei niitä tarvi ! Eikä ymmärrä vastustajaa, joka lähtee Venäjää vastaan avustuksien varassa !!

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ei Venäjä tarvi apua. Minkä takia Suurvalta tarvisi ? Ukraina pyytää koko ajan lisää apua. Jos et ole uutisia seurannut ?

    "Ei Venäjä tarvi apua. Minkä takia Suurvalta tarvisi ? "

    höpö höpö venäjä mikän suurvalta ole Kiinan johtajakin sanoi että maailmassa ei ole kuin kaksi suurvaltaa Kiina ja USA .

    venäjä on nykyään vain Kiinan siirtomaa ja vasalli jonka taloutta Kiina pitää hengissä antaen tekohengitystä vasallilleen niin kauan kuin voi pumpata vasalliltaan lähes ilmaista energiaa .

    Sotakin olisi jo loppunut jos ei pohjoiskorean kehitysmaa olisi avustanut venäjän kehitysmaata miljoonilla ammuksilla ja muulla kalustolla .

    Äänestä

Vai sotii Venäjä muka maksimaalisella voimallaan ? No ei sitten alkuunkaan vielä. Sellaiset asiat kuin Yleinen liikekannallepano, Ydinaseiden asettaminen käyttö valmiuteen, ...on kyllä suoritettu siinä vaiheessa, kun Venäjä sotii maksimaalisesti. Että näin !

Äänestä

😍😋😍😋😍😋😍😋😍

🍑 K­­u­u­­­m­­a­t­ ­t­y­­t­­ö­t­­­ ­­­o­­d­­­o­t­t­­­a­­v­­­­a­­­t­­­ ­­­s­­­i­­­n­­u­­­a­­­ -> https://nbw.fi/sexygirls?18370435

🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eli tällä hetkellä se sotii ns. maksimaalisella voimalla.

Katsotaan miten pitkään jakselee sillä kun alkaa heikkenemään niin siitä ei enää nousta.
Pakkovoitto mshdollisimman pian on se ainoa päämäärä.


Jos Ukraina pystyy vastaamaan omilla resurseillaan ja avustuksilla niin Ukraina tulee voittamaan sodan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu