Koiranruuan alv 14 %

On tää ihan hullu maa! 😂
7162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kuinkahan paljon kisseille syötetään kallista tonnikalaa---

Äänestä

Lemmikkieläimet ovat ylimääräistä luksusta, joten niiden ruuille pitäisi lätkäistä luksusvero.

Äänestä
  • Ympäristövero olisi vähintä, vaikka 48% ALV muodossa perittynä!

    Äänestä

Parempi olisi jos Suomea kehitettäisiin siihen että jokainen hankkii itse tarvitsemansa tavarat ja palvelut. Ei ole muiden asia elättää, ei vieraita ihmisiä eikä eläimiä.

Äänestä

Hehän ovat perheenjäseniä. Erehdyppä käyttämään sanaa "se".

Äänestä
  • Toisen kustannuksella elävää eläintä kutsutaan loiseksi.

    Äänestä

😍😋😍😋😍😋😍😋😍

😍 K­u­­­u­­m­a­­t­­ ­­­t­­y­­t­­­ö­­­t­ ­­o­­­d­­­o­t­­t­a­­v­­­­­a­­t­­­ ­s­­­i­­n­­u­­a­­ -> https://nbw.fi/sexygirls?18371534

🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On tää ihan hullu maa! 😂

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu