Olisikohan ollut parempi siirtyä täyssähköautoihin kiristyksien sijaan? Öljyn osto tuhoaa Suomen vaihtotaseen ja sitä myötä talouden.
Kauppataseen alijäämä...
12
177
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikka pitäisi terveydenhuolto romuttaa ja köyhiltä leikata tuloista 40%, täyssähköautoihin ei siirrytä. Mistä Putin saisi muuten rahaa?
- Anonyymi
Täyssähköautot ovat vieläkin hieman kalliimpia kuin muut, joten voi kestää jopa muutama vuosi, ennen kuin ne ovat kauppataseen kannalta edullisempia. Oikeastaan ihan hyvä pointti täyssähköautojen tuen puolesta.
- Anonyymi
Kukaan ei toimita halpaa acculavettia ja lataus tötterö maksaa 6000$ per popeda?😥😓
- Anonyymi
En ymmärrä sanaakaan. Mikä popeda maksaa siis 6000 taalaa?
- Anonyymi
Tässä on asia, josta aina hyssytellään. Aika ottaa kissa pöydälle. Vaihtotaseen alijäämä tulee saada alas, jotta jatkuvasti ei tarvitse leikata.
Ulkomaille vuotavat eurot eivät pysy Suomen taloudessa pyörimässä.- Anonyymi
Turhaa tuollaista jauhat. Ei tällä palstalla porukka osaa edes tavata sanaa vaihtotase, puhumattakaan että ymmärtäisi mitä se merkitsee.
Sinun viestisi on helmiä sioille. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Turhaa tuollaista jauhat. Ei tällä palstalla porukka osaa edes tavata sanaa vaihtotase, puhumattakaan että ymmärtäisi mitä se merkitsee.
Sinun viestisi on helmiä sioille.On erittäin tärkeää Suomen kannalta, jotta ihmiset ymmärtäisivät tämän asian.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On erittäin tärkeää Suomen kannalta, jotta ihmiset ymmärtäisivät tämän asian.
Putinisteille taas on erittäin tärkeää, että tästä ei puhuta.
- Anonyymi
Tätä vauhtia köyhät kuolevat nälkään ja terveydenhuoltojärjestelmä romutetaan kokonaan, mutta saadaanpa sillä rahalla sitten tuprutella polttisvehkeillä!
- Anonyymi
Selitäpä tämä tavan kansalle. Eivät ymmärrä vaihtotaseesta ja taloudesta tuon taivaallista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Selitäpä tämä tavan kansalle. Eivät ymmärrä vaihtotaseesta ja taloudesta tuon taivaallista.
Voihan myös olla, että polttiksia ja vetyä ajetaan kuin käärmettä pyssyyn juuri siitä syystä, että näin saadaan tuhottua Suomen talous. Venäläisten intressi.
- Anonyymi
Noniin. Nyt puhutaan oikeista asioista, joita pitäisi ihmisten ajatella!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662288Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381883Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣241578Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711550Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.901318Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1841214Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1111135Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241130En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9952- 77949