Suurin osa ulkoimaille maksetusta kansaneläkkeestä menee Ruotsiin nuorena muuttaneille naisille, jotka ovat olleet kotona kasvattamassa ruotsalaisia lapsia.
Se voi käydä työstä, mutta se työ on tehty Ruotsin hyväksi, ei Suomen. Ruotsin pitää pitää huolta oman maansa pakertajista.
Se voi käydä työstä, mutta se työ on tehty Ruotsin hyväksi, ei Suomen. Ruotsin pitää pitää huolta oman maansa pakertajista.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mites nää hyysätyt kaapukansat ja muut loiset?
Ne saavat takuueläkettä eikä hallitus uskaltanyt siihen puuttua.
Valmistautukaa vastaanottamaan takaisin iäkkäät maahanmuuttajat, jotka Suomen kansalaisuuden saatuaan kansaneläkeläisenä ovat palanneet kotirannoilleen. Kun nyt katkaisette heiltä kansaneläkkeen, kun eivät ole olleet niin tyhmiä, että olisivat ottaneet takuueläkkeen niin hän tulevat hippulat vinkuen sieltä takaisin Suomeen kansaneläkettään, asumistukea yms. nauttimaan. Näitä voi olla aikamoinen liuta.
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
Hej 😍 Mukava kokous aikuisille - https://de4.fun/?/fi018372715te
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞