Ah, niin paljastavaa

Venäjältä alkoi kuulua aivan hillitön parku 😭😭😭 kun tieto tukipaketista varmistui.

Venäläiset jatkoivat perinteisellä linjallaan, jossa kaikki on muiden syytä. Venäläiset itse ovat pulmusia ja vain suorittamassa hellävaroen kirkon siunaamaa lähetystehtäväänsä.

😭😭😭 kertoo meille 😭😭😭 että tietävät itsekin 😭😭😭 että Putin toi sekasorron 😭😭😭 ja täydellisen häviön 😭😭😭 Ah, niin paljastavaa 🙂🙂🙂😊😊😊☀️☀️☀️.
28315
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Hyvään suuntaan ollaan menossa.

1Äänestä

Kunhan Kremlin ja sen hännystelijöiden kiukku apupaketista on kulutettu loppuun, tiltut tulevat kertomaan meille, kuinka avusta ei ole mitään hyötyä Ukrainalle ja se takaa vain että taas kuolee tuhansia ukrainalaisia.

Tiltut tietenkin "unohtavat", että jokaista kaatunutta ukrainalaista kohti kaatuu venäläisiä kaksi tai kolme kertaa enemmän kuin ilman aseapua olisi kaatunut.

3Äänestä

Onks Anoo näkyny? Aha.

Äänestä

Kertšinsalmen silta elää viimeisiä päiviään👌
SLAVA UKRAJINI- HEROJAM SLAVA 🇺🇦💦

1Äänestä
  • Kohta se lähtee 💥💥💥💥💥silta nimittäin

    Äänestä

Kenenhän resurssit tässä loppuvat? Tällä tiellä Venäjä on pakotettu liikekannallepanoon. Taidetaan russolassakin kohta kysellä, että miksi?

2Äänestä

Kerrostaloräjäyttäjä Putin innosta väpättävät jalat kun saa sotia...

1Äänestä

JB on luvannut Putinille turvapaikan.

Äänestä

Venäjällä on vielä toivoa! Hakekaa mikroskooppi 😐.

Äänestä

"Venäjältä alkoi kuulua aivan hillitön parku"

Aijjaa?

No minkähänlainen se hillillinen parku sitten on?

Äänestä
  • Kukkulallinen parku?

    Äänestä

Meinaatko että Venäjä pakenee ukrainasta kuin USA Vietnamista? Häntä koippiin välis.

Äänestä
  • Hillillinen parku kun roikkuivat helkopterin jalaksissa kotimatkallaan.

    Äänestä

Tiltu 8n kova vollottamqqn kaikesta,, kuten rypälepommeista jne,,

Äänestä

Jos jokaisen venäläisen ihmisarvoksi otetaan reippahat 1000$ niin tuollahan parannetaan maailmaa jo melkoisesti.

Äänestä

Venäläiset eivät itse arvosta ihmishenkeä noin korkealle. Jos vankilakundin arvo on nolla, niin rivisotilas on sitten jotain 100 ruplaa.

Äänestä

venäläiset äidit voivat tekaista aina uusia poikia puten lihamyllyyn tai kenttäkrematorioon paiskattavaksi. Nyt keväällä vauvatalkoisiin ja 5 vuoden kuluttua taapero rintamalle.

Äänestä

Putin on jo tilannut lisää lapsia.

Äänestä

Hassua miten Z-tiltut ensin vakuuttelevat että läntisillä aseilla ei ole mitään merkitystä ja ne ovat vanhoja varastosta kaivettuja romuja. Mutta sitten kun niitä käydään toimittamaan Ukrainaan niin samoilta Z-tiltuilta pääsee kauhea parku.

Äänestä
  • 👍👍👍

    Äänestä

Symppaavat ukrainalaisia, jotka joutuvat näillä sitten tappelemaan ylivertaisia venäläisiä vastaan.

Äänestä
  • Ylivertaiset venäläiset ovat aikaa sitten muuttaneet venäjältä pois länteen paremman elämän ja vapauden perässä nyt venäjällä on vain rupusakki jäljellä ja kohta ei sitäkään kun Ukraina saa edes ammuksia aseisiinsa ettei tarvitse lähes paljain käsin rys...siä kurmoottaa

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Ylivertaiset venäläiset ovat aikaa sitten muuttaneet venäjältä pois länteen paremman elämän ja vapauden perässä nyt venäjällä on vain rupusakki jäljellä ja kohta ei sitäkään kun Ukraina saa edes ammuksia aseisiinsa ettei tarvitse lähes paljain käsin rys...siä kurmoottaa

    Niin ovat tehneet erityisesti "ylivertaiset" suomalaisaivot...

    Äänestä

Nautin tiltujen itkupotku raivareista ❤️❤️❤️❤️

Äänestä

Kaikki on mennyt suunnitelmien mukaan.

Äänestä

Menköön.

Äänestä

Venäjämieliset tiltut ja Z-viideskolonnalaiset kuvittelevat olevansa kovin fiksuja, mutta todellisuudessa ovat onneksi todella läpinäkyviä venäjänhimossaan.

Äänestä

ASEEt ovat jo perillä Ukrainassa

nimittiäin suurin osa Ukrainan avustuspaketin aseista on jo Saksassa ja Puolassa, mikä nopeuttaa toimitustahtia

tietenkään viranomaiset eivät puhu asiasta avoimesti, että suurin osa avusta sijaitsee Saksassa ja Puolassa varastoissa, mikä todennäköisesti lyhentää toimitusaikaa Ukrainaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjältä alkoi kuulua aivan hillitön parku 😭😭😭 kun tieto tukipaketista varmistui.

Venäläiset jatkoivat perinteisellä linjallaan, jossa kaikki on muiden syytä. Venäläiset itse ovat pulmusia ja vain suorittamassa hellävaroen kirkon siunaamaa lähetystehtäväänsä.

😭😭😭 kertoo meille 😭😭😭 että tietävät itsekin 😭😭😭 että Putin toi sekasorron 😭😭😭 ja täydellisen häviön 😭😭😭 Ah, niin paljastavaa 🙂🙂🙂😊😊😊☀️☀️☀️.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu