Eli mikä alue paras ja asumismuotona kerrostalo/rivitalo? Mitä vähemmän maahanmuuttajia/romaneita jne. sitä parempi.
Paras paikka asua Vantaalla lapsiperheelle?
Anonyymi-ap
3150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kerrostaloihin (yleensä) sijoitetaan maahanmuttajia, romaanitkin. Niillä on se hierarkia, vanhukset asuvat ylhäällä nuorisosta nähden, sitten siellä on karaoke vehkeet, jossa nämä korkkokenkäiset rampaavat yötä - päivää.
Mamut taas ovat yleensä muslimeita ja elävät öisin, ruuanlaitto Jne.. eivätkä perheelliset osaa olla hiljaa, kun työväestö nukkuu.
Se vain on tehtävä katselmus ennen kuin muuttaa. Niin ja sitten on sellainen tärkeä juttu. Jonka vakuutrusyhtiö kertoi.
EI pidä muuttaa sellaiseen asuntoyhtiöön jossa on luteita, kirppuja Jne.. koska vakuutusyhtiö ei ole korvausvelvollinen.
Jotkut ihmiset, kun muuttavat ilmoittamatta, että taloyhtiössä esiintyy kaikenmaailman tuholaisia. Näin vievät aina seuraavaan ja seuraavaan asuntoyhtiöön mennessään "sittisontiaiset".
Rivari on tietysti ehkä paras, kun rappukäytäviä ei ole, ekä ylä/alapuolella kukaan melua eikä hakkaa.
Omatupa omalupa on parhain oli sitten "mummonmökki" saatika muusellainen.
Paras pysytellä komerossa vaikkapa jossain Seutulan perukoilla, ettei vastaan kävele mitään liian vierasperäistä muuttolintuja lukuunottamatta.
Myyrmäki aseman seutu monikulttuurisuutta