Eli mikä alue paras ja asumismuotona kerrostalo/rivitalo? Mitä vähemmän maahanmuuttajia/romaneita jne. sitä parempi.
Paras paikka asua Vantaalla lapsiperheelle?
3
145
Vastaukset
- Anonyymi
Kerrostaloihin (yleensä) sijoitetaan maahanmuttajia, romaanitkin. Niillä on se hierarkia, vanhukset asuvat ylhäällä nuorisosta nähden, sitten siellä on karaoke vehkeet, jossa nämä korkkokenkäiset rampaavat yötä - päivää.
Mamut taas ovat yleensä muslimeita ja elävät öisin, ruuanlaitto Jne.. eivätkä perheelliset osaa olla hiljaa, kun työväestö nukkuu.
Se vain on tehtävä katselmus ennen kuin muuttaa. Niin ja sitten on sellainen tärkeä juttu. Jonka vakuutrusyhtiö kertoi.
EI pidä muuttaa sellaiseen asuntoyhtiöön jossa on luteita, kirppuja Jne.. koska vakuutusyhtiö ei ole korvausvelvollinen.
Jotkut ihmiset, kun muuttavat ilmoittamatta, että taloyhtiössä esiintyy kaikenmaailman tuholaisia. Näin vievät aina seuraavaan ja seuraavaan asuntoyhtiöön mennessään "sittisontiaiset".
Rivari on tietysti ehkä paras, kun rappukäytäviä ei ole, ekä ylä/alapuolella kukaan melua eikä hakkaa.
Omatupa omalupa on parhain oli sitten "mummonmökki" saatika muusellainen. - Anonyymi
Paras pysytellä komerossa vaikkapa jossain Seutulan perukoilla, ettei vastaan kävele mitään liian vierasperäistä muuttolintuja lukuunottamatta.
- Anonyymi
Myyrmäki aseman seutu monikulttuurisuutta
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään16415247Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903755Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1373054Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791504Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?541466Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1591407Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151304Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141274- 811101
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin2081029