Venäjä ottanut Leopard A2 -panssarivaunun vangiksi

Ukraina tuntuu murenevan tavalla jos toisella. Itsenäisyyden taistelun voittaja kiistatta on Volodymyr Zelensky.

https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/other/video-vangittu-ukrainalainen-leopard-panssarivaunu-vied%C3%A4%C3%A4n-ven%C3%A4j%C3%A4lle/ar-AA1nweqx?ocid=nl_article_link
12178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Pian on myös Abrams lavetilla

Äänestä
  • ..Tosin USA on riisunut Abramsissta kaiken arkaluontoisen..

    Äänestä

  • ja SAK torilla

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    ..Tosin USA on riisunut Abramsissta kaiken arkaluontoisen..

    Mitä Ukraina tekee riisutuilla tankeilla.

    Äänestä



Ei rintamalle kannata enää edes tarjota vaunua jossa ei ole omasuojajärjestelmää. On liian helppoa vain katkaista telaketju ja odottaa että vaunun miehistö antautuu, joko elävänä tai kuolleena.
Ja vihollinen saa näin vaunun omaan käyttöönsä ,laittaa siihen vaan uuden telaketjun ,tankkaa,lisää ammuksia sekä uusi miehistö ja vaunu uudelleen rintamalle Länttä vastaan.

Äänestä

Panssarivaunu on tarkoitettu siviilien hallintaan - sotimiseen se on kelvoton ase

Äänestä
  • Höpö höpö, siviilien hallintaa panssarivaunu, etenkin taistelupanssarivaunu on kovin huono väline. Pasi jossa raskas konekivääri on paljon halvempi ja hoitaa homman.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Höpö höpö, siviilien hallintaa panssarivaunu, etenkin taistelupanssarivaunu on kovin huono väline. Pasi jossa raskas konekivääri on paljon halvempi ja hoitaa homman.

    Historia?

    Äänestä

Ootas muutama päivä tai viikko. Ukraina saa semmoiset aseet rintamalle, että se se saa natsi-Puten hakeutumaan bunkkerinsa alimpiin komeroihin!

Äänestä
  • Ja Putsi-Naten myös.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ukraina tuntuu murenevan tavalla jos toisella. Itsenäisyyden taistelun voittaja kiistatta on Volodymyr Zelensky.

https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/other/video-vangittu-ukrainalainen-leopard-panssarivaunu-vied%C3%A4%C3%A4n-ven%C3%A4j%C3%A4lle/ar-AA1nweqx?ocid=nl_article_link

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu