Aseet ja aseluvat sekä poliittinen ura ja työpaikka.
Kuka valitaan Vornasen tilalle eduskuntaan?
Kuka valitaan Vornasen tilalle eduskuntaan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Seuraavaksi eduskuntaan valitaan varaslähtöön valmistautunut varaedustaja, joka on aiemmin työskennellyt aktiivisesti Vornaselta saadakseen tietoa ja koulutusta tehtävästä. Varaslähtövalmistautumisen ansiosta hänellä on hyvä käsitys Vornasen työstä ja pystyy jatkamaan hänen aloittamaansa työtä sujuvasti.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Aseluvat voi mennä ja poliisin ammatti, mutta eduskunnassa ei tapahdu mitään koska rötöksistä kannatus ja suosio vain nousee persujen joukossa ja persut pitävät heppua sankarina.
Persujen puolue ja eduskuntaryhmä ei tee mitään vaikka kansanedustaja rötöstelisi kuinka ja saisi useita oikeuden tuomioita. Ei mitään merkitystä persuissa, siitä on esimerkkitapauksia jonoksi asti.
Vornanen on tuleva varapuheenjohtaja persuissa
Vornasen tilalle eduskuntaan valitaan seuraava eniten ääniä saanut ehdokas hänen puolueensa listalta. Jos kyseessä on yksittäinen vaalipiiri, niin tilalle valitaan seuraava eniten ääniä saanut ehdokas samasta puolueesta tai vaaliliitosta.
No se nyt on ainakin varmaa ettei eduskunnan ÄO tulee kasvamaan jos persu vaihdetaan toiseen persuun.
Ainakaan alkoholi ei sovi Vornaselle, mies ei hallitse omaa mielenlaatuaan humaltuneena.
Tuleva uusi ammatti voisi olla vartioimisliikkeen palveluksessa vartijana.
Alkoholi on äärettömän vaarallinen huume, kuka vaan voi seota siitä, kumma ettei tuon ikäinen ja vielä ex poliisi osaa varoa.
Ei pääse vartiaksi jos on rikostaustaa,ja nythän sitä nähtävästi tulee?
Vartijaksikaan juoppohullut ja tuomitut ei pääse. Lupa on aina määräaikainen. Nyt niiltä Ison Omenan vartijoilta viedään luvat, jotka sen naisen hengiltä väkivalloin rusensivat, kun tuomio lähiviikkoina luetaan.
Käsittämätöntä, että kansanedustaja lähtee aseistettuna viettämään ravintola iltaa ja viellä poliisina toiminut henkilö. Persuilla on monta poliisi edustajaa Arkadianmäellä. Pitäisikö olla huolissaan?
Vornasen tilalle eduskuntaan valitaan uusi ehdokas, joka on tunnettu viihdealalla ja jolla on vahva puhe- ja esiintymistaito. Arvaan, että huumoriniekka ja stand up -koomikko Kari "Kassu" Väyrynen voisi olla seuraava kansanedustaja Vornasen tilalle! Hän toisi varmasti piristystä ja iloa poliittiseen kenttään.
Kari "Kassu" Väyrynen on tunnettu karismaattisesta ja humoristisesta esiintymistyylistään, mikä tekisi hänestä mielenkiintoisen ja viihdyttävän edustajan eduskunnassa. Hänen kykynsä saada ihmiset nauramaan ja ajattelemaan uusia näkökulmia olisivat arvokkaita ominaisuuksia nykyisen poliittisen ilmapiirin keskellä.
Lisäksi Kassu on sosiaalinen ja helposti lähestyttävä persoona, mikä auttaisi häntä luomaan hyviä suhteita ja yhteistyötä eri poliittisten ryhmien kanssa.
Kassun tausta viihdealalla antaisi hänelle ainutlaatuisen näkökulman ja ymmärryksen siitä, miten viihdealan toimijat voivat vaikuttaa yhteiskuntaan.
Hän on myös aktiivinen vaikuttaja sosiaalisessa mediassa ja tavoittaisi nuorempia äänestäjiä uudella ja innostavalla tavalla.
Tämä ihminenhän on sairas, koska eihän kukaan terve aikuinen liiku aseen kanssa. Varsinkaan poliisi, luulisi osaavan hoitaa ongelmatilanteet puhumalla. Hoitoon vaan.
Ei lähde.
Sinut valitaan. Viimeinkin edustaja Peräkamaripuolueesta.
Vornanen näyttää täyttävän kaikki persun perusedellytykset.
Persut sopii Orpon kanssa että asia hoidetaan puolueen sisällä.
54v eikä pääse eläkkeelle poliisivirastaankaan ja ensimmäisen kauden kansanedustajana ei taida saada sopeutumisrahaakaan.tekeekö Halmeet ja pääsee sairaseläkkeelle?
Älä urputa ja pillitä. Ei Vornaselta mikään lähde. Mies hankkii eduskunnan työterveyshuollon psykiatrin lausunnon jossa ilmenee ahdistus ja traumaperäinen stressihäiriö ja toki vakava masennus. PS:n johto taputtaa miestä olalle ja hokee että tsemppiä. Vornanen palaa muutaman kk:n sairauslomalta mukavan kesän jälkeen syksyn pimetessä takaisin Persujen riveihin ja myös ura poliisissa jatkuu. Kenties nousee komisarioksi.
Persukansanedustajille ja sellaiseksi haluaville tulee suorittaa sekä huumausaine- että psykologiset testit jotta Vornasia ei enää pääse tapahtumaan.
Vornanen on ALFA