Tätä pitää nyt kannattaa ja jakaa

https://www.adressit.com/signatures.php?tunnus=vesilahden_sosiaali-_ja_terveyspalveluiden_puolesta&page_number=10&num_rows=10

Vanhaksi ei ole tulemista jos kunnan ainoa terveyskeskus loppuisi ja kaikkien pitäisi könytä jonnekkin toiselle paikkakunnalle jonottamaan,kun nytkin saa jonottaa ihan tarpeeksi kauan että pääsee lääkärin vastaanotolle. Sote uudistus oli susi jo syntyessään ja jälki on sitten tuhoisaa hyvinvoinnillemme.
5338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voi kun voisi palata n. viisi vuotta ajassa taaksepäin ja näyttää ihmisille tätä addressia ja sanoa heille, että näin käy, jos äänstätte demareita. Mutta ei voi. Ihmiset ostivat demareiden valheen ja nyt kärsitään seurauksista. Ainoa, mitä voimme tehdä, on antaa oikeistohallitukselle mahdollisuus korjata tilanne.

Äänestä
  • Kyllä,demarit näytti voimansa että täältä pesee me tehdään se nyt kun muut epäröivät ja tässä ollaan. Nyt "miss Marin " keimailee ulkomailla ja tuskin on huolissaan siitä mitä saivat aikaan. Ja muu huulipuna väki kärkkymässä EU vaalien avulla parlamenttiin Brysseliin jättäen Suomen kun eläin p.skan p.rseestään.

    Äänestä

300 allekirjoittanut 28.4.24 mennessä,se ei riitä, miksi ihmiset ei käytä joukkovoimaa hyvän asian puolesta ja kaikki vaan allekirjoittamaan, vai onko yhdentekevää miten terkkarin käy kunhan se ei heitä kosketa vielä.

Äänestä
  • Ehkä ihmiset ymmärtävät, että meillä ei ole varaa terkkariin.

    Äänestä

Miksi vasta nyt kun on myöhäistä!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.adressit.com/signatures.php?tunnus=vesilahden_sosiaali-_ja_terveyspalveluiden_puolesta&page_number=10&num_rows=10

Vanhaksi ei ole tulemista jos kunnan ainoa terveyskeskus loppuisi ja kaikkien pitäisi könytä jonnekkin toiselle paikkakunnalle jonottamaan,kun nytkin saa jonottaa ihan tarpeeksi kauan että pääsee lääkärin vastaanotolle. Sote uudistus oli susi jo syntyessään ja jälki on sitten tuhoisaa hyvinvoinnillemme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu