Miksi ihmeessä kalju ei saisi näkyä? En ole koskaan hävennyt sitä, minulla on juuri Tavion tapainen. Vielä syy vieritetään valokuvaajalle, halpamaista. Persussahan ei ole koskaan mitään syytä?
YLE:
Ulkoministeriö julkaisi muokatun kuvan Ville Taviosta – Ylen yhteydenoton jälkeen kuva poistettiin
Ulkoministeriön viestintäjohtaja Mikko Koivumaan mukaan ministeriön palkkaama valokuvaaja muokkasi kuvaa ”omin päin”. Käsiteltyyn kuvaan oli lisätty Taviolle hiuksia.
YLE:
Ulkoministeriö julkaisi muokatun kuvan Ville Taviosta – Ylen yhteydenoton jälkeen kuva poistettiin
Ulkoministeriön viestintäjohtaja Mikko Koivumaan mukaan ministeriön palkkaama valokuvaaja muokkasi kuvaa ”omin päin”. Käsiteltyyn kuvaan oli lisätty Taviolle hiuksia.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Halla-ahollakin on iso kalju
Eikä ole vaan korkea otsa. Muilla persuilla se on matala.
🥸👴🏻
Kaikki ei kestä sitä, että ikä näkyy ecossa.
immoslaisuudelle alkava pälvikalju on merkki heikkenemisestä ja sitä immoslaiset ei kestä
Kalju on ihan mukava, kunhan se on jonkun toisen päässä.
Kalju on miehellä ruma kuten trikoot riskillä.
miksi te natsit sitten suositte nahkapäätä?
Kyllä minulla on kaikki hiukset tallella.
Tavion kaljua piti tupeerata koska Riikka oli Tavion tukkaa saksinut.
Yle taas loistaa,,,
Onhan se hienoa tietää kuinka ansioituneesti yle verovaroja käyttää laatujournalismin tuottamiseen. Muiden, yhtä suuresti persuja ihannoivien valtamedioiden ottaessa koppia etusivujen uutisointeineen samasta aiheesta.
Tavion kohdalla on yritetty muokata myös sitä tosiasiaa, että se jankutti vielä muutama kuukausi ennen venäläisten tuoreinta sotaretkeä siitä, että neukkulaisille tulisi saada viisumivapaus Suomeen.
Purrastakin on muokattuja kuvia, silmäpusseja häivytetty ym. Vaslikuvissa Antikaisen kasvoja kavennettu ja pöhöttyneisyyttä poistettu.
näytti liikaa pölvästiltä-Heinäluomalta
Sitä se olematon itsetunto teettää. Jos tyypin ainoa esilletuonti on tuuhea tukka niin mikäs siinä.... mutta valtioneuvoston jäsenenä luulisi olevan tärkeämpiäkin asioita käsiteltävänä. Voisi ainakin opetella sen faktan ettei Hong Kong ole pieni ja harvaan asuttu valtio Kiinassa.
Paljonko Tavion hiusten piirtelyyn käytettiin veronmaksajien rahaa? Onko julkista tietoa?