YLE meni kylään

YLE:n demaritoimittaja yritti mennä Vornasen kotiin kyläilemään. Ihme ettei vorna vetänyt sitä hernekeppiä pataan. Pistooliahan sillä ei enää ole.
4136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sankaritoimittajan viittaa metsästi.
Ei vasut tajua tilannetta vaikka rautalangasta vääntäisi.

Se on tämän maan suurin ongelma. Demarit ja tilannetaju.
Sitä ei vaan ole.

Äänestä

Vornanen ei vastannut Ylen ovenrako kyselyyn.

Äänestä
  • Minun mielestä vastasi ja nimenomaan ovenraosta.

    Äänestä

TIETYISSÄ PIIREISSÄ KYTÄN HENKI ON HALPA, EDUSKUNTA ON RIKOLLISTEN KYTTIEN PARATIISI HE SAAVAT HOITAA VALTION, IHMISTEN ASIOITA NUUSKIVAT URKKIVAT ASIOITA EDUKSEEN MUTTA KYTTÄ ON KYTTÄ VAPAALLAKIN.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

YLE:n demaritoimittaja yritti mennä Vornasen kotiin kyläilemään. Ihme ettei vorna vetänyt sitä hernekeppiä pataan. Pistooliahan sillä ei enää ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu