Vornanen on tyypillinen valehteleva persu

Vornanen on kertonut tulleensa uhatuksi, mutta esimerkiksi valvontakamerakuvasta ei näy, että joku olisi käynyt fyysisesti kansanedustajan päälle.

Persu pettää ja valehtelee aina. Persut onkin putinisteja ja yrittävät tuhota Suomea sisältä päin.

Persut pitäisi karkottaa Siperiaan.
11193
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Persut on persuja vaikka voissa paistaisi.

1Äänestä

Timo Vornanen uskalsi tarttua oikeasti aseeseen ja ampua. Ei vain uhonnut.

Hyvin tehty Timo.

Äänestä

"Vornanen on tyypillinen valehteleva persu"

Tuon voi sanoa lyhyemminkin:

"Vornanen on tyypillinen persu"

1Äänestä

Milloin maksat sanna luvatta ottamasi velat valtiolle takaisin ?
Misä säästölista viipyy ?

sdp- haisee pahalle

Äänestä

Juuri näin.
Kaiken lisäksi tutkinnan johtajaksi järjestettiin Larkio, joka on oma mies eli persu.

Äänestä

Uusi Suomi

"Sen vuorokauden aikana kun yleisö ei saanut vihiä kansanedustaja Vornasen aserikoksesta Helsingissä käyttivät vallanpitäjät siihen, että järjestivät tapauksen tutkijaksi Jukka Larkion.

Larkio on tunnettu siitä että on hankkinut Suomen Uutisille tietoa maahanmuutajien rikollisuudesta.

Näiden persufasistien röyhkeä kömpelyys on se mikä heidät kaataa.

Larkion täsmennykset ja lisäykset, joita hän on jakanut medialle ovat olleet niin läpinäkyviä, että huomio on kiinnittynyt häneen.

Suojatkoon jotkut jumaluudet Suomen kansaa fasismilta."


https://www.suomenuutiset.fi/tagi/jukka-larkio/

Äänestä

Purralka on pilussa iso pyyttoni.

Äänestä

Missä nämä valvontakamerakuvat on julkaistu?

Äänestä

Ei Vornanen ole luvannut mitään vappusatasia. Se oli yksi Antti joka niitä lupasi.

Äänestä

Valehtelu on politikon ammatti.

Äänestä

Vorna ei saanut pikkupilua ja siksi alkoi urosmaisen uhoamisen viimeisenä yrityksenään ja pieleen meni tällä kertaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vornanen on kertonut tulleensa uhatuksi, mutta esimerkiksi valvontakamerakuvasta ei näy, että joku olisi käynyt fyysisesti kansanedustajan päälle.

Persu pettää ja valehtelee aina. Persut onkin putinisteja ja yrittävät tuhota Suomea sisältä päin.

Persut pitäisi karkottaa Siperiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu