https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jouni-jamsa/sdp-on-vakavien-rikosten-ykkospuolue/
Kun katsoo tätä listaa, niin SDP on Suomessa vakavien rikosten johtava puolue.
Kun katsoo tätä listaa, niin SDP on Suomessa vakavien rikosten johtava puolue.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Siltä näyttää.
Tämä tieto on faktaa.
Ei liity kyseiseen puolueeseen, ei ainakaan suoranaisesti, mutta ...https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010367405.html
Jo pomppasi joku niksuttelemaan
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/hs-sdp-n-varavaltuutettu-karahtanyt-22-kilosta-khatia-kieltaa-tahallisuuden/6177808#gs.8jy6kt
Demareista puheenollen kannattaa muistaa että KokPers hallitus oli demarien luomus. Se oli ainoa mahdollinen hallituspohja sen jälkeen kun SDP ilmoitti ettei missään nimessä suostu samaan hallitukseen PS:n kanssa. Tämän voi tulkita vain ideologiseksi miinoittamiseksi koska PS:än ainoa vaatimus hallitusohjelmaan oli matutulvan vähentäminen mikä ei ole mitenkään ristiriidassa hyvinvointiyhteiskunnan eikä AY-liikkeen kanssa.
Nyt PS on kokkareiden apupuolueena hakannut polvilumpioita paskaksi suomalaisilta köyhiltä ja saanut siitä vastineeksi täysin marginaalisia, lähinnä symbolisia kiristyksiä maahanmuuttokriteereihin. Tämä on SDP:n syytä. Meillä voisi olla nyt rasvahaalarihallitus PS+SDP ja maa olisi luultavasti paljon paremmassa kuosissa.
Demarit hallituksessa on jokaisen omilla aivoillaan ajattelemaan kykenevän suomalaisen painajainen." Oma kansa ensin ajattelu on haitallista! " sanoi demari porho Tuppurainenkin, siinä kiteytyy yhdessä lauseessa demarien arvopohja.
Joko vapautui ja onko jäsen?
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009464509.html
https://www.partisaani.com/news/enemies/2021/08/11/tarja-halonen-ja-pekka-haavisto-suojelivat-pedofiili-baltzaria-paavo-lipponen-puolustelee-raiskaajaa-yha/
Veijo Baltzar on Tarja Halosen, Paavo Lipposen ja Pekka Haaviston yhteinen suosikki.
SDP:llä on noita rikollisia joukossaan yllättävän paljon.
paha mennä kiistämään
Oli juu
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001940262.html
Suvakkipuolueessa on eniten rikollisia ja muuta outoa väkeä , koska ihmisoikeus 🤣
demarit ovat olleet aina yhteiskunnan tuhoajia, ja jatkavat siis samaa linjaa.
Juuri näin.
Sdp
on kuin SuomenParasiittiRahtarit
allah on suuri SDP?
saako sdp rahallista tukea mm iranilta ja saudeilta?
al taee A-studioon heti
Al on tae siitä että demarit haluu islamisoida Suomen.
Mielenkiintoinen kysymys.
moktar gubta ei kommentoi omaa aloitusta?
mainosraha
https://www.verkkouutiset.fi/a/mtv-ulkomaisten-vankien-maarassa-nopeaa-kasvua/#9d3c4927
sdp uutiset ei asiaa kehu?
Kokoomus ja perussuomaliset tuhoaa loput.
Samaan kiinnitin itsekin huomiota, että toimittaja antoi väärän todistuksen lähimmäisestään, sillä Demarit johtavat tätä rikosllisten listaa.
Mikä tapaus tämä on?
https://ylilauta.org/file/8460af4e1777260b
JA HANNU SALAMA KIRJOITTI AIKOINAAN JUHANNUSTANSSIT, JOKA HYLLYTETTIIN VUOSIKSI!!!
Lapset auttavat vanhusta.
Kas niinpä tekevätkin. :o
Maaseutu huoraamalla kasvuun
-kepu-
Kuin sillanpään huumeet ja panot
Moniarvoinen suomentuhopuolue
Äänestän junnilaaa ps
Huvittava tuomio
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000004876057.html
Vähennystä jostakin?
Demareiden muslimiveljeskunnan tavoitteena on kehitysmaamuslimeiden islampaskan kalifaatti SUOMI!
RUOTSIN Demareiden muslimiveljeskunnan tavoite on muuttaa RUOTSI islampaskan kansankodiksi!
Ja hyvinhän ne on RUOTSISSA onnistuneet tavoitteessaan…
Islamilla aivopestyn vihervasemmiston avustuksella myös SUOMI muuttuu islampaskan kansankodiksi…
Häpeänsä kullakin.
Niin ja eikös se niiden puheenjohtaja tee niitä natsitervehdyksiäkin....läpällä vaan tietenkin.
Niin on.
Rakkaus islamiin.
Kuitenkin Persuissa on tällä hetkellä reilusti eniten tuomittuja kansanedustajia.
Sitten on Purra joka haluaisi ampua maahanmuuttajia ratikassa ja Vornanen joka ei osunut kehenkään kun oli niin kovassa humalassa.
Purran kimppuun oli matu käynyt vähää aikaisemmin sen unohdat kertoa
Ohhoh kylläpä löytyy demaririkollisia. Ei voi muuta kuin kauhistella ja kysyä onko se edellytys puolujäsenyyteen.
SDPTURKUlainen lakimisekidnappasi Herlinin perijän ja piti tunkkaisessa arkussa kuolemanpelossa paskoissaan YLI kaksi viikkoa Turun rautatieasieman vastapäisellä Pohjolan alueella arkussa
uhri ei tiennyt kuoleeko nälkään vai janoon unohdukseen vai mihin UKKO vapautettiin kolmen vuoden päästä
istuttuaan vapautettiin vaivaisen kolmen vuoden jälkeen koevapauteen JuhaTurunen (nykyisin Louhi) aloittelee sopeutumistaan yhteiskuntaan ja asui lappeenrannassa ja yrittieli aloittaa ruotsinkielissä kaupakorkeassa opintoja stadissa sdpkidnappaaja
monipuolinenSDP
äänestä minua olen tehynyt monenlaista mm.kidnappauksen
https://www.youtube.com/watch?v=6-xckTnPOXs
sosdem oikeuslisenssi vaihtoi nimensä turunenlouhiksi ja elää leveää elämää ja nauraa partaansa jos on parta
iloinen röyhkeä kidnappaajavapaalla kolmen vuoden jälkeen
https://www.seiska.fi/kotimaa/miljoonaperijattaren-kidnapannut-juha-turunen-vapaalla-jalalla-video/234858
moktar gubta sanoo?
kohlert
,ki8
pääseekö edes demariksi, jos ei ole mitään rikostaustaa ?
Asa K.
cde
Demareiden muslimiveljeskunnan islamisaation edistämisen aiheuttamia haittoja muiden viherpunikkien muslimiveljeskuntien avustuksella, ei pysty edes mittaamaan pelkästään rahallisesti!
Islamisaation vaikutukset yhteiskuntarauhaan ja sisäiseen turvallisuuteen ovat lähinnä maanpetturuuden tunnusmerkkien täyttämiä!
Mutta viherpunikeillehan isänmaallisuus on täysin vieras käsite!
Totta.