Nato on liian heikko?

Venäjä jatkaa nauramistaan Lännen ja Naton heikkoudelle ja hajanaisuudelle. Tämä on järkyttävää! Naton pitäisi jämeröityä ja rohkaistua. Uskaltaa olla yhtä Röyhkeä kuin Venäjä. Nato ei osaa tai uskalla toteuttaa vastapropagandaa yms.

En silti tarkoita, että Suomen pitäisi olla aina etunenässä "menossa heikoille jäille", kuten se nyt on.

No tietysti me nyt halutaan mielistellä Natoa ja Jenkkejä, kun ollaan vasta niin uusi jäsen. Mutta helppoa se on Espanjalla, Portugalilla ja Kreikalla. Ne vaan nauttivat Nato-Vakuutusyhtiön turvasta. :) Ihan turhakkeita koko Natolle, mutta olkoot silti Natossa.
15165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ranska, Espanja ja Italia pakoilevat vastuutaan Euroopan puolustamisessa. Hävetkää.

Äänestä

Italiassa jopa putinistin saaneet lahjomalla valtaa,,tvstä tulee valeuutisia,johtava puolie putinmyönteinen..

Naton on pakko pysäyttää vielä Venäjän hyökkäys,hyökkääviä roistojoukkoja ei voida kuitenkaan lähelle Euroopan rajoja päästää,parempi aloittaa jo torjuntatoimet ajoissa..
Putlerin ydinaseukhkauksiin tehtävä selväksi että myös Moskova voidaan lakaista ydinpommilla mikäli se tarpeen on.Hullu Putinille ei auta pehmeys vaan annettava Samalla mitalla.
Sotakentällä Nato kuitenkin ylivoimainen kun ilmaherruus ensin saadaan sitten se on venäläisten lopun alkua,kärvistelevät tappioissa toki aikansa.

Äänestä

"No tietysti me nyt halutaan mielistellä Natoa ja Jenkkejä, kun ollaan vasta niin uusi jäsen."

mites se tiltu nyt mielistelee Natoa ? me kun olemme Nato 😁


Huvittaa kun tiltu ei oikein millään osaa sisäistää sitä että olemme tosiaan itse Nato hauskoja ovat tiltujen kirjoitukset myös joissa hän kertoo Suomen olevan "Suomettunut " länteen tajuamatta että me edustamme kaikessa itse nimenomaan länsimaista maata ja elämämää täysin meille vieraan venäläisen vastenmielisen kulttuurin naapurissa ....en vieläkään ymmärrä miten voimme olla "suomettuneita " länsimaiseen kulttuuriin ja meille tyypilliseen elämään. 😁

Äänestä

Nato on yhtä vahva kuin on sen heikoin leikki eli Baltian maat Viro, Latvia ja Liettua. Nämä maat eivät pysty edes omaa maataan puolustamaan vaan se on nyt muiden Nato-maiden hoidettava.

Äänestä

Mitä virkaa Usan savijalka-aasilla?
Mikä maa hyökkää Venäjälle? Ukraina jo kyrvähti!

Äänestä

Näköjään noi Bäckmanin frendit tänne koittaa ropakantaa heittää. No siitä vaan. Lapsellista sellaista. Suomessa Suomalaisiin toi ropakanta ei tehoa

Äänestä

Nato on heikko. EU on heikko. Onneksi Kiinalta voi aina pyytää apua.

Äänestä

Nato on todella tänä päivänä heikko.
Ensiksikin se on kuluttanut lähes kaikki aseensa nnaziukrainan tukemisessa, missä ne on tuhottu.
Toiseksi nämä "lännen" aseet ovat osoittautuneet toivottoman huonoiksi.
Näiden tekijöiden johdosta, Natosta on tullut "todellinen" paperimisu, joka pystyy vain parkumaan ja levittämään valeuutisia Putinista. Todellisuus on Natolle liian kauhistuttava.

Äänestä

Putella loppuu pikapuoliin öljynmyynti. Mites roisto sitten suu pannaan ?

Äänestä
  • Mihin se loppuu? Kun myynti on vaan kasvanut.

    Äänestä

"Ranska, Espanja ja Italia pakoilevat vastuutaan Euroopan puolustamisessa. Hävetkää."

Voi kauheata!
Joko se Venäjä hyökkäsi naton ja EU:n kimppuun?

Kylläpä nyt pelottaa!
Ihan jännäkakkaa pukkaa!
Hyvä ku liityttiin natoon, päästiin eturintamaan.

Äänestä

Hihi, hauska katsoa miten venäläiset trollito n paniikissa, kun heidän armeijalal on vaikeuksia pärjätä Ukrainalle. Pitää keksiä näitä näkymättömiä vihollisia, joilla voi sitten selitellä tätä huonoa menestystä.

Jatkakaa tätä muiden hauskuttamista näillä teidän höpinöillä. Eihän teistä muuhun ole. :D

Äänestä

Kumpikos osapuoli Ukrainassa etenee- Venäjä. Joten se häviäjä on naziukrainaklaiset ja niitä tukeva Nato. Jotka siis häviävät.

Äänestä

No sinulla on tuo venäläinen asenne ja näkemys, jonka mukaan kaikki muu paitsi sotilaallisen voiman, väkivallan tai muun agressiivisen uhkailun toteuttaminen on heikkoutta. Kuten myös rauhan ylläpito ja tavoitekin. Heikkoudeksi sinä ja venäläiset tulkitsette myös vapaan keskustelun ja erimielisyydet.

Me vapaissa demokratioissa taasen arvostamme ja koemme vahvuuksiksi juuri noita asioita, joita sinä ja muut tiltut ja putinmieliset tulkitsette heikkouksiksi.

Tässä näkyy se oleellinen ero demokratioiden ja diktatuurien välillä. Ja sitä varmasti onkin vaikea ymmärtää, kun demokratia ja sen tuomat vapaudet ovat loistaneet poissaolollaan eikä niistä ole käytännön kokemusta.

Äänestä

Odota, kun Nato yhdistyy. Sienipilvi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä jatkaa nauramistaan Lännen ja Naton heikkoudelle ja hajanaisuudelle. Tämä on järkyttävää! Naton pitäisi jämeröityä ja rohkaistua. Uskaltaa olla yhtä Röyhkeä kuin Venäjä. Nato ei osaa tai uskalla toteuttaa vastapropagandaa yms.

En silti tarkoita, että Suomen pitäisi olla aina etunenässä "menossa heikoille jäille", kuten se nyt on.

No tietysti me nyt halutaan mielistellä Natoa ja Jenkkejä, kun ollaan vasta niin uusi jäsen. Mutta helppoa se on Espanjalla, Portugalilla ja Kreikalla. Ne vaan nauttivat Nato-Vakuutusyhtiön turvasta. :) Ihan turhakkeita koko Natolle, mutta olkoot silti Natossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu