Tauno Palo

Mutta mistä? Pontikan keitosta? Auton ratista?
5111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tauno palo, mutta housut jäi.

Äänestä

Onni petti, Toivo sammui, Usko meni ja lopulta Yrjö tuli.

Äänestä
  • Inga Suli mut Eero Säily

    Äänestä

hyvä näyttelijä komea mies ollut nuorena.

Äänestä
  • Joo, ja myös hyvä nyrkkeilijä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mutta mistä? Pontikan keitosta? Auton ratista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu