Lakialoite

Teen kansalaisaloitteen lain saamiseksi, joka kieltäisi tekemästä Alfa Romeosta Hondan näköistä. Asetuksessa vielä määriteltäisiin erillisrangaistus radalle.com-tarrasta.


http://gallery.henriluoma.net/tuuri2005/IMG_5703
4921
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...pidä ilman rangaistusta selvitä.

Äänestä
  • Kyllä FIAT pilataan jo tehtaalla.

    Äänestä

  • Bolo kirjoitti:

    Kyllä FIAT pilataan jo tehtaalla.

    Niin ne yrittää pilata, kun laittavat saksalaiset tulpat. Mutta huh, eivät onnistu ;-D

    Äänestä

berlusconi ja chirac ovat toivoneet, että italoautot ja ranskikset kiellettäisiin lailla tai ainakin niiden valmistus pitäisi lopettaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuuno S. kirjoitti:

Teen kansalaisaloitteen lain saamiseksi, joka kieltäisi tekemästä Alfa Romeosta Hondan näköistä. Asetuksessa vielä määriteltäisiin erillisrangaistus radalle.com-tarrasta.


http://gallery.henriluoma.net/tuuri2005/IMG_5703

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu