miten ex eroon?

lilli

miten voi ex:stä päästä eroon? yli vuosi takana erosta ja silti soittelee / viestittelee melkein päivittäin. ei voi ymmärtää että se on todella ohi, ei tule mitään enää. uusi suhde on nyt meneillään ja on vakavaa. olemme ajatelleet muuttaa pois paikkakunnalta, koska ex ei jätä rauhaan ja on todella arvaamaton. voi esim. tulla riehumaan keskellä yötä kotiimme. tämä tuntuu vainolta. nykyistä suhdetta tämä ei silleen kaiherra. tiesimme tämän aloittaessamme ja me luotamme toisiimme 100%. kumminkin vinkit ja kokemukset olisivat tervetulleita =)

4

523

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CCC

      lähestymiskielto sille!

      • enkeli

        lähestymiskielto ei välttämättä auta juurikaan, mutta voishan sitä kokeilla. Ilmeisesti tälle exälle ei mene jakeluun että se tosiaan on ohi. Jotkut ei vaan ymmärrä!


    • anakonda

      älä huomio entistä miestäsi millään tavalla..älä vastaa viesteihin, puheluihin, tai avaa ovea, morjesta kadulla.

      kun hän huomaa, ettet vastaa hänelle millään tavalla, hän tajuaa, ettei kannata enää..

      lähestymiskielto ei välttämättä ole se kaikista parhain keino, sillä ei se monia ihmisiä pidättele. ja jos sellaisen hankit, hän voi siitä suuttua pahasti, ja aiheutaa enemmän pahaa...vaikket ehkä sitä uskoisi, mutta ihminen muuttuu rakkauden vallassa.

      jaksamisia sulle!

    • pöllö

      Mä luulen, että sä rohkaset sitä jotenkin. Sua varmaan jotenkin imartelee se, että se roikkuu sussa. Eikö se sun uus jätkäs saa sitä kuriin? Siis miten niin tulee teidän kotiin riehumaan, mitä varten sä avaat oven. Lopeta lässytys ja pistä stoppi tilanteelle, kyllä sä siitä eroon pääset ja jos et pääse niin sit se kuuluu mielisairaalaan. Tee ilmotus kotirauhanhäirinnästä...vaikka mä kyl luulen, että sä et tosissaan halua siitä eroon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      30
      5617
    2. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      11
      2601
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      186
      2199
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      163
      1693
    5. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      72
      1486
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      32
      1394
    7. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1354
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      72
      1263
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1175
    10. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      219
      1157
    Aihe