Olen syönyt kyseistä lääk.monta vuotta!!annos 40mg.nyt jännitys ja ahdistus on tosi kovana!!!aloit kyky nollassa,mikään ei kiinnosta,voiko lääkkeen vaikutus loppua?tuntuu kuin olisin Zompi,olla "völlötän"vaan en jaksa mitään,ja ulos menokin "pelottaa"pirusti!!neuvokaa mua mitä teen???
SEROXAT
voiko
4662
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vaihda ihmeessä lääke, sillä ei se minullakaa enää auttanut jännittämiseen ja sit sain cipralex lääkettä ja se auttoi, nyt syön 20mg ja elämä on ihanaa. Juttele ihmeessä lääkärin kans. Vaihdon voit aloittaa yhtäaikaa.
Lääkäri käski aloittaa Cipralexin,mut ensin pitää pudottaa Seroxat pois!miten sinä sanoit et vaihdoit yhtäaikaa??tuliko mitä oireita?kerro??
teki tuo seroxat päinvastoin! Masensi vaan enempi! No siitä psykiatrille valitin, totesi vaan ivallisesti että "on se nyt kumma kun masennuslääke masentaa" Sitten lopetin koko paskan syömisen ja nyt täräyttelen kaljaa kitusiin!
Itselläni on vasta harkinnassa kaiken paskan syömisen lopettaminen ja ryyppäämisen aloittaminen.