HEI!!!!! te kaikki autoilevat hurjapäät ja sunnuntai ajelijat !!!! ollaanko me mukamas tämän autovero paskan alla möyriviä valtion "omistajia"!!! ei siltä tunnu!! kaikki ihmiset kiroo et autovero sitä autovero tota!!! ei se saatanan vero lähde ilman meidän oma-aloitteista työtä!!! eli adressia jossa olisi n.1000000 nimeä niin saataisiin edes hieman vaikutusta eu-oikeuteen!!!ja siellä istuviin päättäjiin!!! tämä on kylläkin mun mielestä yksi vaihtoehto vaikka se siirtymä aikakin on 2.vuotta enään... mut eiku rattaat pyörimään niiin saaadaan hakea unelmien auto autotalliin tai koti pihaan, mistä nyt voidaan vain nähdä unta!!!!
KANSALAISET!!!
kyrpiintynyt!!
6325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei sitä pidä vain KÄYTETYN auton verosta napista vaan autoverosta yleensä, eli myös uuden. Muuten minä en ainakaan lähde mihinkään saatanan adresseihin tai barrikaadeille. Ei minua kiinnosta vanha sikasakun lintaksi ajama mersu tai bemu, vaan uusi kiiltävä sellainen.
LUKEA!! kato kun tossa ensimmäisessä viestissä ei puhuta mitään käytetyn auton verotuksesta!!!!! vaan AUTOVEROSTA!!!! opettele lukemaan ennenkuin tulet tän arvosteleen muita ja muiden mielipiteitä!!! omasta mielestä jätkä/tyttö puhuu asiaa!!!!
Enkä kirjoittaa. Mutta kun yleensä vaan tarkoitetaan sitä käytetyn auton verotusta. Hyvä jos ensimmäinen kirjoittaja myös tarkoittu uudenauton veroa. Hienoa. Homma hallussa... tosin minulla ollut jo pitkään.
Joko panit nimesi listaasi? Vai vaaditko vain muita tekemään sen?
siltä et kaikki siitä verotuksesta valittaa!!! mut mieti et se aloittava tekijä on voinut tehdä sellaisen "adressin """ mut se hienoa suomalaista toimintaa on se et kyl ollaan morkkaamas muita et ne ei tee mitään asian eteen ja itse istutaan sohvall ja juodaan kaljaa , odottaen toiveen toteutuvan käytetystä/uudesta tuontiautosta!!!!
Autoliitto järjesti aikoinaan mielenilmauksen Helsingissä polttoaineverotusta vastaan. Porukkaa oli, mutta ei saatu Senaatintoria täyteen, puuttu liian paljon porukkaa. Olisi siis aika järjestää uusi näkyvä mielenosoitus, jotta saataisiin autoverotus-kanta selville, mikä se tulee olemaan eikä pitää kansalaisia epätietoisuudessa. Joten sähköpostia Autoliittoon. Autoliitto pitää liittokokoustaan Kuusamossa 18.-19.5, varmasti asia tulee esille.