Jess! Rakentaminen etenee nyt kovaa vauhtia!
🇫🇮❤️👍
🇫🇮❤️👍
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Good news!
Heh. Valmistuu joskus vuonna 2026 . . .
Hyvä juttu, että tulee! 👍
Mikä siinä on hyvää??Ei yhtään mikää... Etelän vetelät paskat housuissa siihen asti, että aita valmistuu......
Kyllä,,siinä ajassa kerkee tapahtua vaikka mitä...
äänestä PS ja kokoomus
turvallisuus ja maahanmuutto kuriin
Joo piti maksaa 3 miljoonaa nyt hinta jo 7 miljoonaa.
Hävittäjät tulee yli aidan ja tankit läpi.
Mitä hyötyä kun rajanylittäjät kiertää tai tulee yli aidasta ja muulloin uivat tai kävelevät jäätä pitkin, aita ei tule vesistöön.
Minusta aika tyhmä teko mariinilta.
Suomesta ei Neuvostoliittoa!
🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮❤️❤️❤️❤️❤️❤️👍👍👍👍👍👍👍
Vasemmisto ja SDP haluavat Suomesta Neuvostoliiton! Eivät vain itsekään kehtaa sanoa sitä ääneen!
Annersdrontti on marxilainen! Haluaako Suomesta Pohjois-Korean? Näin lienee!
Persut lipoo Putinin revaa....
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html
Vasemmisto haluaa EU:sta kommunistisen kuten Pohjois-Korea!
Ette kai te kuvittele, että tilanteen tullen se pysäyttäisi venäläisiä?
Kallis aita ja typerä.
Hyvät rauhansuhteet olivat lähes 80 vuoden ajan paras aita. Mutta Suomi itse (jälleen) rikkoi rauhan.
Kyllä on tosi,ei tuollainen aita pysäytä..
Suomi on niin typerä tuossa asiassa, että hävettää.
Ei ole ollut Venäjästä harmia 80 vuoteen.
Suksi vit###n rys###mästä,olen KantaSuomalainen.ja kommentoin niinku asia on.
Miinat rajalle! Halonen otti ne pois!
Nyt uudet Nato-miinat sinne!
🇫🇮
Pultauspihdit, akkukulmahioma kone, kai Venäjällä on vielä rautakauppoja . 😁😁😁
Ryssäntrollit hiljaa!
Ei vaan rakennusduunari + pioneerin kersantti. 😁😁😁
Venäjän sosialistinen federatiivinen neuvostotasavalta, mikä aloitti sisällissodan bolševikkien puna-armeijan ja heitä vastustaneiden valkoisten välillä. Sodan voitti lopulta punaiset. Sota aiheutti massiivisen nälänhädän vuosina 1921–1922. Sen jälkeen syntyi Neuvostoliitto.
Onneksi Suomessa valkoiset voittivat! Muuten olisimme nyt osa Venäjää!
Vasemmisto haluaa Suomesta sosialistisen valtion kuten Neuvostoliitto oli. Miksi eivät sano sitä suoraan?
HAH HAH HHAAAAH TÄYSIN NAURETTAVAA SURKU HUPASTA LANKAAITAA VAIN 3 M KORKEETA JA RIISTA AUKOT, RIISTAPORTIT AIDASSA HAH HAH JOHAN TÄLLE " viisaudelle " NAURAA VENÄJÄN HARAKAT KOKO VENÄJÄ. SUORANAISTA IDITIONISMIÄ SIIS IDIOOTTEJA AITAA SINNE TÄNNE N 400 MILJ EKEE SAATANA MITÄ TOLLOJA.
Ite oot kommari-pölvästi!
Niin ovat täysin tolloja..
Laitetaan ennemmin orpo ja purra häkkiin.
Sinut sinne!
Sähköt siihen aitaan!
Kunhan nyt hallitus saisi edes lain,jolla kielletään maakaupat venäläisiltä. Tätä asiaa on yritetty ajaa jo 10 vuotta,mutta vieläkään ei asia ole hoidossa. Mikä tässä mättää kun koko kaakkois-suomi on täynnä ryssien omistamia tyhjiä kiinteistöjä eikä vieläkään saada lakia,joka kieltää tämän touhuun. Ollaanko siellä eduskunnassa umpikuuroja ja sokeita asiassa,joka on Suomelle todellinen uhka.
Junnila eu ps
Äänestän