Seinäjoen poliisi yritti salata
Anonyymi-ap
211140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Täysin käsittämätöntä, mimmoisia tyyppejä poliisissa on
Asettavat seurannan autoon ja kuljeksivat perässä etsuen sopivaa hetkeä. Netti on jatkuvan seurannan kohteena. toistakymmentä tappoi käsiraudoitetun putkassa Jokainen poliisi vapaalla. Tapettu saatiin elvytettyä mutta murhan tekivät.
On surkuhupaisa tämä poliisien taso!
Ja mikä se Lapuan poliisi oli joka alkoi hakkaamaan asiakkaita baarissa?
Ikaalislainen romaniseurue joutui tahtomattaan tulitaisteluun etelä-pohjalaisen romanisuvun kanssa. Tilanne ei ratkennut puhumalla, joten ikaalislaiset romanit joutuivat avaamaan tulen
En tiedä. En todellakaan tiedä.
Täysin syytön koska POLIISI tutki.. =)
Voi hyvänen aika, mimmoista touhua!
Poliis odottaa että nauhoiteet uudeleen ylinauhoitetaan kuten rasmuksenkin tapauksessa. Kyllä poliisi osaa.
Jotkut poliisit ovat asenneammaisia. Ei toki kaikki, mutta jotkut.
On kyllä melkoista touhua
Poliisin taso on valitettavan surkea, itseasiassa jopa naurettava!
Rikolliset kuitenkin vielä alhaisempia!
99,99 % poliiseista ei tiedä missä asuu liki sama prosentti vapareilla ja tuomareilla. 40v sitten poliisin ammatti oli kunniallinen ja jokaine poliisi tiesi missä asuu ja KANTOI VASTUUN TEOISTAAN.
Poliisien tasoa pitäisi nostaa, nostetaan heidän palkkaansa ja erotetaan nykyiset poliisit, niin saadaan tälle alalle nykyistä parempaa ainesta!
Poliisien tasoa on nostettava ja nykyiset irtosanottava!
Tarttisko elää ni, ettei joudu putkaan?
On sinne kyllä kaikenmoista sakkia töihin päässyt!
Tuliko salaamisen yrityksestä sanktioita?
Eipä ollut yllätys, valitettavasti!
jari aarnio, vuoden poliisi !