Etätyöt lopetettava Helsingin kaupungilla!

Anonyymi-ap

Nyt ne etätyöt saa loppua Helsingin kaupungissa!
Työpaikalle ja sassiin!
IL:
”Helsingin kaupunki tiedotti tietomurtajan päässeen järjestelmään ”hyödyntäen etäyhteyspalvelimen haavoittuvuutta.”

Ilmeisesti tietomurto tapahtui, kun kaupungin työntekijä klikkasi huijauslinkkiä. Koska työntekijän koneen tietoturvaa ei oltu ilmeisesti päivitetty ajan tasalle, pääsi hakkeri sisälle järjestelmään.”

5

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä! Kaikki työpaikoille!

      Iltalehti:

      ”Miksi ei päivitetty?

      Tietomurto toteutettiin käyttämällä hyväksi päivittämättä jääneen etäyhteyspalvelimen haavoittuvuutta.

      Tiedossa ei ole, miksi päivitys jätettiin tekemättä.

      – Tähän ei ole vastausta. En tiedä, miksi, ja me tulemme selvittämään juurta jaksain, että varmasti saadaan selvyys, Hannu Heikkinen sanoi maanantaina Iltalehdelle.”

    • Anonyymi

      Potkut pormestarille ja apulaispormestareille!
      Eivät osaa johtaa!
      Punalippua vaan liehuttaa äärivasemmiston arhi !!!

    • Anonyymi

      Ihan sama.

      Oikeusvaltiossa vastuu jatkotoimenpiteistä on tietomurron uhreilla, joten pysykää vain etätöissä ja klikkailkaa aivan vapaasti.

      • Anonyymi

        Arhinmäelle potkut äärikommunistisesta punalipun liehuttamisesta! Verrattavissa natsien hakaristilippuun!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Arhinmäelle potkut äärikommunistisesta punalipun liehuttamisesta! Verrattavissa natsien hakaristilippuun!

        👍👍👍👍👍👍👍


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      180
      3360
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      102
      2579
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      57
      2420
    4. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      8
      2379
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      94
      2351
    6. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      3
      1980
    7. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      0
      1760
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      38
      1637
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      32
      1633
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1367
    Aihe