Vaikea kuvitella, että oli Venäjä. Jenkit? Ukrainalaiset? Tai Länsi yleensä?
Kuka seuraavaksi, Unkarin pääministeri?
Ja miksiköhän?
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010429183.html
Kuka seuraavaksi, Unkarin pääministeri?
Ja miksiköhän?
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010429183.html
Vastaukset 29
Vanhimmat
Vähän veikkaan että jäljet johtanee siihen suuntaan, kuka räjäytti ne kaasuputketkin...
Eli Jenkit.
Kaasuputket räjäytti terroristi- ja rikollisvaltio Venäjä itse.
Syytteitä oli alussa paljon, mutta ei yhtään hyvää, tai edes kehnoa todistetta.
Kaasuputken räjäytti siis?
Sama se oli sen Viron yhteyden suhteen, hirmuinen gliimaksi ja sen jälkeen helvetin syvä hiljaisuus...idiootit.
Hyvä todiste oli, että venäläiset alukset operaatioon soveltuvan pienoissukellusveneen kanssa kuvattiin räjäytyspaikoilla muutama päivä ennen räjäytyksiä.
Joku jenkki toki voi niistäkin levittää Venäjän valheita. Iso maa, paljon erilaisia mielipiteitä.
Kaikki jotka uskovat oikeusvaltioon ja sivistykseen ovat molopäitä?
Ja enne kaikkea vapaus levittää niitä, mitä kaiken maailman ilkimykset käyttävätkin surutta hyväkseen.
Ja Maasi on 6000 vuotta vanha, ellei jopa 6100. Vain lahkouskovainen voi valehdella kuten sinä.
Valehtelet.
Ja Ukrainan tiedusteluahan tekee venäjä.
Kansallismielinen on globalistirikollisille kirosana.
Sopii heikäläisten tyyliin ja tapoihin, hajota ja hallitse.
Miten Venäjä suhtautuu vähemmistökansojen kansallismielisyyteen? Murskaa armotta pienetkin ilmaisut.
Ampuja on tunnustettu slovakialaiseksi Ficon ooliittiseksi vastustajaksi, länsimielisen puolueen jäseneksi.
Ooliittinen?
Fico vastusti Ukrainan sodan pitkittämistä asetoimituksilla.
Eiköhän ampumisen pro-ukraina-tyypit järjestäneet tai toimeksiantaneet. Ilmankos Zele perui kaikki ulkomaanmatkansa.
"Orpo on järkyttynyt Ficon ampumisesta, turvatoimia kiristetään Suomessakin"
Orpo nuolee Zelen palleja, Zele tykkää.
Ei Orpolla ole mitään hätää, jatkaa vain nuoleskelua.
Mahdotontako ajatella, että ihan yksittäinen kuumakalle? Todennäköisesti todennäköisin vaihtoehto.
Mutta eiköhän tämä selviä. Ainakin muille paitsi salaliittofaneille...
Putinatsit pyrkii aiheuttamaan sekaannusta sivistyneessä maailmassa.
Lex Bäckman- säätämistä odotellessa. :-)
NATO -terroristit asialla. Ei epäilystäkään. Näin se "NATO -demokratia" toimii niinkuin Ukrainassa 2014. Ja Jugoslaviassa. Ja Libyassa.
Timtu elää omassa mielikuvitustodellisuudessaan.
Niin varmaan sinun mielestä. Mutta Nord-Stream terrori-iskua ei saa tutkia, koska sen suoritti NATO-terroristit.
Senhän suoritti Venäjä itse, kuten kerroin.
Herää jälleen kysymys. "Kuka murhasi Olof Palmen"? Nythän ampuja on pidätetty, ehkäpä se selviää. Palmen murhaaja oli viekkaampi.
Tämä osuman saanut oli Putin mielinen joten voimme todeta pahan saaneen palkkansa,itse en juurikaan osaa surra yhden putinistin saamaan osumaa,,mieluummin se oli odotettavissa
Kuka ampui Slovakian pääministeriä?
Gladio.
CIA:n työsarka vuosikymmeniä oli pitää Etelä-Amerikan maat ruodussa, tiedättehän mistä puhutaan?
Jopa 'työmies' Putkonen on CIA:n käskyläinen ja myös siellä nähdään 'pienoiskoossa' seuraukset. (persu)
Veikkaisin ampumista poliittiseksi teoksi. Aseen käyttö siviilejä vastaan viittaa oikeistopopulismiin ja sitä kautta Slovakian Perussuomalaisiin .
Valtiollinen poliisi ei ole löytänyt yhteyttä aiemmin Suomen perussuomalaisten keskuudessa toimineeseen soluun.