Putin alkoi ylistämään Kiinan rauhansuunnitelmaa, jonne Putin matkustaa loppuviikolla. Putin vierailee Kiinassa torstaina ja perjantaina. Vierailu on jo toinen runsaan puolen vuoden aikana.
Kiinan kauppa on noussut Venäjän talouden elämänlangaksi sen jälkeen kun länsimaat asettivat Venäjälle raskaita talouspakotteita Ukrainan sodan vuoksi.
Vilkaisin Ukrainan suuntaankin, jossa presidentti on perunut kaikki tapaamisensa. Myös oletettavasti Trump on ollut mukana sodan lopettamiseksi, kun painoarvo on suuri todennäköisellä USA seuraavalla presidentillä. Hassultahan se tuntuu kun Putin vaatii maaalueita kuitenkin, kuin vaikka meidän tapauksessa lapin alueen. Eikä tämä meilläkään niin selvää ole, taas lakkoja painaa päälle, ne nyt voisi ay-johtajien vankilalla hoitaa pois. Isänmaan edun nimissä. Mutta Putin vaikuttaa siihenkin, Venäjä Neuvostoliitto ollut aina tärkeysjärjestyksessä ay-liitoille tärkeä. Jopa toverit neukuista vaatineet lakkoja meidän tovereilta, ja saaneet.
Venäjän hyökkäys Ukrainaan saamassa uuden käänteen
5
154
Vastaukset
- Anonyymi
Suomi Natomaana Putinille vaikea pala, haluaa hyvityksiä.
Meillä homoja ja kommunisteja, ne luovutetaan Putinille, jos kelpaa. Meillä ei heille käyttöä.- Anonyymi
Lakkojohtajat myös, jospa Siperiassa olisi heille ammattia vastaavia töitä. Muuraria, autotehtaan työntekijää jne. Täällä ovat kommarit 2x ministerin palkoilla jopa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lakkojohtajat myös, jospa Siperiassa olisi heille ammattia vastaavia töitä. Muuraria, autotehtaan työntekijää jne. Täällä ovat kommarit 2x ministerin palkoilla jopa.
Kommari mainittu, siis 24/7 persutrolli asialla.
Mutta persutrolli, mites Kommari liittyy palstan aiheeseen?
- Anonyymi
Mutta persutrolli, 24/7, mites tää paskanheitto liittyy Suomen Keskustaan?
- Anonyymi
Pankkomajurin valehtelu on ehtymätöntä. Siuvatin järjestämät potkut särkivät palstapölhön pään ja on vuosikaudet keksinyt kaikenlaisia satuja mustamaalatakseen ay-liikkeen täysin järjenvastaisilla mongerruksilla.
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/mpmaenp/ruotsin-tv4-paljasti-ruotsidemokraattien-trollitehtaan-entapa-perussuomalaiset/
Pankkomajurin valheiden anatomia on yhteneväinen Kremlin propagandan kanssa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18477336/tutkija-pekka-kallioniemi-venajan-some-propagandakoneiston-anatomia-vatnik-soup--trollifarmit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va145918Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen1645683Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko655103Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas904686Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht2264647Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1834557Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin64529Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa654402Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä153989Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast423915