Turja tunnusti virheensä Ay- liikkeensä tuhoamisasta. Poliittinen lakko meni plörinäksi ja toimi päinvastoin vaikuttamallta hallitukseen, mutta heikensikin SAK:n ja lopetti punalipunheiluttamisen. https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000010427469.html
SDP:n SAK tuhosi itsensä poliittisilla lakoilla
Anonyymi-ap
16205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Punainen hämärä leijuu Suomen yllä ja yhteiskunnassa yhä ....
Sinimustat puolueet, kokoomus ja perussuomalaiset, ovat kansakunnan syöpä, jotka pilaavat ihmisten elämää joka päivä.
Perustele väitteesi:
1) Sinimusta
2) syöpä
3) elämän pilaaminen
Mikään jargon ei sitten kelpaa.
Millainen syöpä. Jos se syöpä tappaa, niin kuka sitten maksaa ne verot, joilla huollettavat elätetään. Sosiaalihuoltoyhteiskuntamme toimii työssä käyvien ja yrittäjien maksamilla veroilla. Noissa puolueissa ne elättäjät ovat.
Sak:n kuolinkorinat menossa.
Taantuma on ohi.
Lakkotappioista huolimatta työnantajat tekivät kaikkensa pelastaaksensa työntekijöiden työpaikat SDP:n masinoimista laikoista huolimatta. Ja nyt jo SAK- laisillekin SDP:n aiheuttaman laman loppu häämöttää.
Meidän on profiloiduttava differoitumalla Suomen Kommunistisesta Puolueesta ja Vasemmistoliitosta. Lisäksi on tehtävä selvä pesäero SAK:n lakkotouhuihin.
Miten se tehdään, kun samat ihmiset ovat mukana noissa kaikissa.
Loimaan kassa kiittää SAK:ta. Uusia jäseniä tuli jättimäärät.
SDP on SAK:n poliittinen siipi.
Meni vituiks koko lakkoilu, kun piti hävitä niin voitettiin.
Karmaiseva totuus että kaikki on meteoroloogeja Suomessa, eikä mene tasan kertaakaan
https://www.iltalehti.fi/saauutiset/a/2a8488d0-8bfc-4a25-9384-3043f9cca4a5
Jospa tuolla Turja- turhakkeella olisi selkärankaa niin eroaisi välittömästi ja pyytäisi SDP:n johdolta anteeksi.
Totta. Loukkaus on vakava. Miten turjakkeet voivat riidellä, kun molemmat elävät muiden kustannuksella.
Suomen kuolevaa aikaa : SDP ja SAK.
SDP=SAK. https://www.verkkouutiset.fi/a/ay-liike-on-politisoinut-itsensa-tiettyjen-oppositiopuolueiden-kainalon-alle/#ea41f8a0