Keskustan sisäpiiri: Rotkon reunalla Kaikkonen on ensimmäisenä työntämässä

Anonyymi-ap

kaverit reunan yli. Mutta siinä tapauksessa Kaikkonen toimii persukeskustalaisittain, missään muussa puolueessa ei puukoteta toisia selkään yhtä paljon kuin keskustassa. Kaikkonen johtoon ja pitkät puukot heilumaan.

4

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vanhanen jakoi Nuorisosäätiön ja KMS rahaa myös vihreille, sellainen oli tämä meidän Matti kukkarossa ruusunen. Uunipottua ja nati-nati kehui kovasta ja laitoi niistä myös paljon viestejä.

      • Anonyymi

        Kepussa on aina harrastettu korruptiota, aina kepun pikku tuppukylissä, lumenaurakset sukulaisille ja samoin rakennusurakat.


    • Edellisessä hallituksessa pm-puolue jalosti selkään puukotuksen uudelle tasolle, työnsi hallituskumppanin rotkon reunalta alas kun pelotteli heikkolahjaisia mitä tapahtuisi jos hän ei pääsisi uudestaan narsismiaan toteuttamaan pm-ämmänä.
      No, takkiin tuli kaikesta muiden haukkumisesta ja sos-komukoille tyypilliseen tyyliin muiden haukkumisensta ja canceloimisesta huolimatta. Hallituskumppanit huomasi menettäneensä runsaasti paikkoja (suurempi huoli tukien väheneminen) ja tietenkin sitten pääpirun pakeneminen maailmaa pelastamaan taistellen kerskakulutusta ja ilmastonmuutosta vastaan malla esimerkillä.

    • Anonyymi

      - Naisia, rötöksiä ja hyvä supliikki, Kaikkonen on siis kelpo sutki.
      Eli vastaa perinteistä kepulia.
      Noh naiset eivät ehken kuulu kuvaan peruskepulilla muuta kuin märissä unissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      267
      17532
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      187
      12454
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6202
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      32
      5100
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      75
      5029
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      54
      4162
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      51
      3753
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3692
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      62
      3286
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3149
    Aihe