Hallitukselle potkut!

urpo ei kuuntele edes supoa tai ei muista.

Siellä ne vielä hallituspuolueissa muistelee kaiholla kun olivat kaatamassa hallitusta marinin bilekohusta.

Sielä urpo ei noteeraa supoa. perussuomalaiset ammuskelee kylillä. rkp puolustaa omia terveydenhoitopiirejään ja sipsejään. essayah on vain tolloin tolloimmista.

Potkut!!!
13149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Jos potkut annetaan tälle hallitukselle, seuraava punikkihallitus ottaa taas velkaa niin paljon kuin mahdollista. Sama rumba jatkuu. Sitten tulee oikeistohallitus joka taas yrittää korjata punikkien tuhoja. Tämä oravanpyörä jatkuu maailman tappiin.

Äänestä
  • Välillä on punikit hallituksessa ja välillä maata rakastavat henkilöt. Tätä siis jatkuu maailman tappiin.

    Äänestä

  • PURRA ON OTTANUT JO NYT ENEMMÄN VELKAA KUIN KORONA-AJAN HALLITUS

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    PURRA ON OTTANUT JO NYT ENEMMÄN VELKAA KUIN KORONA-AJAN HALLITUS

    Kokoomus-persuthan vaati koko ajan Marinin SDP-hallitusta ottamaan ENEMMÄN velkaa tuolloin !!!

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    PURRA ON OTTANUT JO NYT ENEMMÄN VELKAA KUIN KORONA-AJAN HALLITUS

    Johtuu edellisestä hallituksesta. Seuraava punikkien hallitus joutuu ottamaan vielä enemmän velkaa kuin tämä nykyinen.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Johtuu edellisestä hallituksesta. Seuraava punikkien hallitus joutuu ottamaan vielä enemmän velkaa kuin tämä nykyinen.

    Tämä on sellainen oravanpyörä joka ei lopu kuin rankoilla toimenpiteillä. Sitten punikit taas kiljuu kuinka paha on hallitus. Itse ovat sylttytehdas asialle.

    Äänestä

Suomeen ei enää ikinä saada järkevää hallitusta, joten ihan sama.

Äänestä
  • 1 puoluehallitus on tämä niin kuin oli edellinenkin.
    2 kerroksen väkeä suomalaiset ja alempaa potkitaan aina.

    Toisten puolueiden haukkuminen, teette juuri sitä mitä he haluavat teidän tekevän.


    Politiikka ei ole ratkaisu kun on se on suuri osa itse ongelmaa.

    Äänestä

No se nyt on kuitenkin tämä hallitus joka ottaa parhaillaan enemmän velkaa kuin yksikään hallitus ikinä Suomessa on ottanut.
Kusetetaanko teitä persut ja kokkarit? Kuseeko joku teidän vihtaanne?

Äänestä

Vastaa vaan punanahka vasureitten hölmöistä teoista. Ensin kehuskelee miten vasurit on luonut loistavat lapsilisät, asumistuet jne. Viitsii hölmö vielä syyttää porvareita velan otosta..

Äänestä
  • No porvarit nyt kumminkin tekivät kaikkien aikojen Suomen ennätyksen velan otossa.
    Mitä kohtaa et tässä ymmärrä?

    Äänestä

Jospa kuule katsoisit kerran elämässä joitain tietoja ihan virallisista tietolähteistä. On varmaan mukavaa valehdella kuin Putin.

Äänestä

Fasistihallitus on voimissaan.
Se tuli esiin taas kyselytunnilla.
Orpo valehteli ja puolusteli tekemisiään ja muiden hallituksen ministerien tekemisiä.
Esim. hoitotakuu kolmen kuukauden päästä on järjenköyhä ajatus.
Sillä ei niin pitkän ajan kuluttua ole mitään merkitystä.
Kyllä hallitus osaa runnoa julkisen puolen kaikki toiminnot alas.
Samoin nuorison pahoinvointi ja siitä kumpuava väkivalta.
Se on täysin hallituksen leikkauksien syytä.

Ja Ukrainan sotaan ja Naton elättämiseen jo monen miljardin syytäminen, ja halu jatkaa samaan tahtiin velkarahalla, kertoo jo paljon Suomen yhteiskunnan tilasta.
Yhdenkään poliitikon suusta ei ole kuulunut asiassa: ainoastaan jatketaan vain ja siinä tapauksessa, jos se ei aiheuta suomalaisille, vauvasta vaariin, ylipääsemättömiä vaikeuksia. Niin kuin se jo tällä hetkellä tuottaa.

Ei sellaista asiaa Nyky-Suomessa, jota hallitus väärillä valinnoillaan ei huononna ja samalla aja monen ihmisen elämää umpikujaan.

Hallituksen kaikki ministerit syytettyjen penkille, jokainen heistä röyhkeitä fasisteja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

urpo ei kuuntele edes supoa tai ei muista.

Siellä ne vielä hallituspuolueissa muistelee kaiholla kun olivat kaatamassa hallitusta marinin bilekohusta.

Sielä urpo ei noteeraa supoa. perussuomalaiset ammuskelee kylillä. rkp puolustaa omia terveydenhoitopiirejään ja sipsejään. essayah on vain tolloin tolloimmista.

Potkut!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu