Kun tässä maassa ruvetaan järjestämään ylimitoitetuja turvatoimia johtohenkilöille, niin se tarkoittaa sitä, että Kokoomus on mennyt liian pitkälle näissä sikailuissaan, joita hallituskumppanit, myös edellisistä hallituksista tukevat, elikkä koko oikeisto! On käsittämätöntä, että tämä Häkämies, joka on aiheuttanut suomelle miljardien menetykset myymällä YARALLE nimellishintaan meidän maataloudellemme tärkeän valtion omistaman lannoitetuotannon ja Soklin kaivoksen, ja sijoittamalla myynnistä saadun hinnan FORTTUMIN kautta UNIPERIIN, jonka seikkailun lopputulema on varmasti koko uutisia seuraavan kansan tiedossa. Sama tyyppi aloitti ristiretken ay-liikettä vastaan, jolloin perustettiin yrittäjävetoinen "Loimaanliitto" tarkoituksena heikentää ay-liikettä jne. Samaan aikaan oikeisto alkoi suorittamaan koulutuksen ja terveydenhuoltojärjestelmän rapauttamista, jota älyllisesti vähälahjaisista johtajista koostuva vasemmisto ei edes tajunnut, ja nyt on menossa loppujenkin hyvinvointiyhteiskuntaan kuuluvien palvelujen ulkoistaminen ja tulojensiirtojen maksimointi. Tämä kaikki viiden oikeistohallituksen aikaansaannosta, eikä tässä ole edes kaikki. Muistin virkistämiseksi: Vanhanen, Kivimäki, Stub, Katainen ja Sipilä ovat nämä jotka ajoivat yhteiskunnan tähän tilaan, jättivät Marinille perinnön, joka ei vaihtoehtoja hänelle jättänyt, ja onnistuivat vielä tekemään hänestä syntipukin tämän hidasälyisen kansan silmissä. Eipä tule ikävä jos joku näistä hyvinvointiyhteiskunnan alasajista saa mitä heille kuuluu!
Yhteiskuntajärjestys
2
123
Vastaukset
- Anonyymi
Tärkeintä on, ettei vihervasemmisto ole nykyisten ikäluokkien aikana hallitusvastuussa.
- Anonyymi
Tasavallan presidentti Alexander Stubb on kutsuttu tämänvuotiseen Bilderberg-kokoukseen Espanjan Madridissa. Presidentin kanslian tiedotteen mukaan Stubb vierailee Madridissa perjantaista sunnuntaihin.
Kokous järjestetään jo 70. kertaa. Tilaisuuden tärkeimpiä teemoja ovat tänä vuonna muun muassa geopoliittinen tilanne, talouden haasteet, tekoäly ja ilmastonmuutos. Pöydällä ovat erikseen myös Venäjä, Kiina ja Lähi-itä.
Bilderberg-kokoukseen kutsutaan vuosittain noin 120–140 eri alojen päättäjää Euroopasta ja Pohjois-Amerikasta. Tapahtuman tiedotteen mukaan kutsun saivat tänä vuonna suomalaisista myös eurooppa- ja omistajaohjausministeri Anders Adlercreutz (r), Suomen pankin entinen pääjohtaja Erkki Liikanen ja Helsingin Sanomien vastaava päätoimittaja Erja Yläjärvi.
Globaaleista vaikuttajista mukana ovat muun muassa Naton pääsihteeri Jens Stoltenberg, hänen seuraajakseen spekuloitu Hollannin pääministeri Mark Rutte, Ukrainan ulkoministeri Dmytro Kuleba ja Viron pääministeri Kaja Kallas.
Suljetut ovet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1186346Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696030Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1201411- 121251
- 1871098
- 59897