mopojonne vai skiniaatepoliisi

Anonyymi-ap

kuuntelin kun mopo poika ajoi ehkä lievää ylinopeutta kylällä ja poliisien maija tuli vastaan ja raivokas u-käännös kevarin kautta pillit ulvoen jalankulkijat hyppi sivuun alta. no polkupyöräilin pysäytyspaikan kohdalle ja kaksi kaljupäätä huusi ohimosuonet pulleina pojalle jota hieman pelotti kyseiset konstat. sanoin ohimennen että meinattiin jäädä maijan alle äsken niin toinen mylväisi että vittu tässä kenenkään päälle o ajettu. no lähdin pois kun ajattelin että voihan tuo vaikka ampua. tähän on tultu.

7

360

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliisin kiroileminen pitäisi olla syy erottamiseen. Ei poliisi tarvitse kirjoilua mihinkään. Siveetöntä puhua naisen sukupuolesta tuollaisessa.
      Kenkää vaan ja parempia tilalle. Varmaan löytyy.

      • Anonyymi

        Parempia ei valitettavasti löydy, kuvaamasi toimintatapa on aivan normaalia niiltä. Nyt kun kaikissa asioissa otetaan mallia usa:sta, alkaa se näkyä myös poliisin toiminnassa. Ensin siis ammutaan ja sitten kysytään. Montako turhaa ampumista onkaan tapahtunut taas tälläkin viikolla? Nyt kun sekoomus-puolueella on värisuora lähes kaikkialla, poliisi luottaa entistä enemmän siihen, että se ei joudu rikoksistaan vastuuseen. Tällaisia kyseenalaisia juttuja on niin helppo perustella "sisäisellä turvallisuudella". Melkein kaikki tähän liittyvä uppoaa kansaan kuin häkä ja poliisi on mestari käyttämään tällaisia juttuja härskisti hyväkseen. Hävettää tuollaiset kaljupäät, mukamas valvovat lakien noudattamista. Omasta lain noudattamisesta pitäisi aloittaa.


    • Anonyymi

      Aloittaja oli ehkä kirjoituksessaan vähän asenteellinen ja väritti vähän tapahtunutta.

      • Anonyymi

        poliisi täällä vastailee ja yrittää esittää rauhallista. pinna niin kireellä väri naamalla värittyy punaiseksi. ei kannata puolustella tyhmää käytöstä.


    • Anonyymi

      Polkupyöräilijät on kyllä sekavaa porukkaa. Vedetään keskellä ajorataa,trikoot
      päällä ja kypärä silmillä.
      Työmatkapyöräilijä on taas eri.
      Otat vaan lääkeet niin ei kiristä kuulaa.

      • Anonyymi

        otitko jo. äläkä huutele sieltä terassilta veronsa maksaville. tiedän että kartat työtä kun ruttoa.


    • Anonyymi

      Tollasia pösilöitä on meillä veronmaksajille töissä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      786
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      521
      734
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      66
      648
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe