Sitä katsovat mölyävät keharit.
Jääkiekko on vajakkien peli
Anonyymi-ap
23243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Jalkapallo se vasta nollapää peli onkin.
Fanit ovat todella "rauhallista" porukkaa.
👀😂🤣
Jalkapallo on punikkien laji.
Päätit sitten kirjoittaa siitä tänne. Eli se kiinnostaa sinua. Jos ei kiinnostaisi, et vaivautuisi kirjoittamaan.
Jalkakiekko vai jääpallo sitten?
Onhan se omituista, että aikuiset pyörivät jonkun kiekon perässä. Vielä omituisempaa on, että joku haluaa katsoa sellaista. Se on aivonsa tuhonneiden alkoholistien viihdettä.
Känniset ulisee kapakoissa ja luulevat olevansa urheilijoita.
Eipä ne neitipojat jäkistä kattele, ne kattelee balettia.
Joukkuelajit ylipäätään ovat vähä-älyisen kansanryhmän liima. Futis etupäässä. Ketä muita ratsupoliisi ja rynnäkköjoukot joutuvat taluttamaan harrastuksensa pariin kuin näitä futis idiootteja jalkapallostadionille ja takaisin?
Futis on roskaväen harrastus.
Potkupallo fanit kaikkein hulluimpia peli ilmeisesti niin puuduttavaa katsottavaa että pitää alkaa itse riehua Jännä ilmiö jääkiekossa on tappeluita vain kaukalossa jalkapallossa fanit tappelee kaduilla
Kun saa ostaa kaljaa
mtv hockey-night 1
sponsori oli Karjala III 🤣
Jokainen saa katsoa ihan mitä urheilua haluaa. Mitä se kenellekään muulle kuuluu ?
Lähinnä lättäotsaiset persut. Ralleissa sama juttu.
Ehkä se kuitenkin sinun neppisautoharrastuksen voittaa.
Täytyy sanoa että aikanaan Suomen pelejä tuli seurattua, mutta olen kyllä kyllästynyt jääkiekkoon. Ihan liikaa miljonäärejä ja hienoilla autoillaan rehvastelevia pellejä ja lajista on tullut lisäksi huippukallista harrastaa, imeisesti juuri siksi että moni kokoomuslaisen perheen pää ajattelee, ettei omaa kersaa kannata laittaa kauppakorkeakouluun, lätkällä kun pääsee paremmille palkoille.
Jääkiekko on lakannut olemasta urheilulaji ja siitä on tullut lähinnä rahanansaintamuoto - siksi sitä ei enää jaksa seurata ja myönnän olevani vahingoniloinen kun Itävalta antoi leijonille selkään ja nyt Suomi tuskin pääsee edes puolivälieriin.
Jatkuva ulina on äärivassarien elämää. Äärivassarit on vajakkeja.
Sanna Marin viihtyi myös. MM Tampere, auts nyt demari kyykkäs.
Niilo 22 on innokas Leijonien fani.
Koriksessa ja futiksessa pelaa sentään parhaat vaikka Ruotsin pakisto jääkiekossa tänä vuonna on melkein 1 tasoa lukuunottamatta 2 NHL pakkia
Minämummo olen innokas penkkiurheilija. Jääkiekko on yksi monista suosikeistani.
Tänäänkin, hups, nyt se onkin jo eilisen puolella, mutta katsoin kun Suomi voitti Tanskan 3-1.
Mustaa kepitetään isolla joukolla. Katsojat hurraa. Aivotonta.
En voi sietää jääkiekkoa. Jos jostain tuulista kuuluu pihauskin jääkiekkoa, poistun paikalta. Jätin tyttöystävänkin joka paljastui jääkiekko-faniksi. En kelpuuta sosiaalisen median ystäviksi henkilöitä joilla on kuvissaan jääkiekkoseuran tunnuksia, voisiko idiootimpaa olla. Sopii varmaan suomalaisille kuin nenä päähän, on jotain missä pärjätä kun muualla otetaan aurinkoa kun täällä sohitään kiekkoa.
Ja koska olen vasemmistolainen, en voi olla nauramatta kuinka oikeistopoliitikot mainostavat itseään tämän "white power" lajin vieressä, no heillehän valkoinen lihaa syövä rotu on ainoa ja oikea.
Aloittaja tykkää katsella Shakin peluuta Antero Mertarannan selostamana...heh heh :D