Ei hesa niin suvaitsevainen ole kuin luullaan tai ainakin itse olen luullut.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010419905.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010419905.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ettet jatkossakin ylläty, niin Helsingissä on myös yleisellä tasolla hyvin tyhmää sakkia todella paljon.
No näköjään...ja he kutsuvat muita suomalaisia "landeiksi". Itse käyttäytyy kuin huonokäytöksiset henkilöt.
Sama on myös mitä tulee homoihin, myös hesassa on homovastaisuutta. Sanoisin että melkein tamperekin on suvaitsevaisempi tässä asiassa.
Ihankuin vihervassuista sanoit.
Niiden idioottimaista röyhkeyttä ei tarvitsekkaan sietää eikä suvaita. Herättävät yleisillä paikoilla kuvottavaa pahennusta.
No ei mun mielestä...sama se mulle käveleekö mies ja nainen käsi kädessä vai käveleekö mies ja mies käsi kädessä.
Ei kai se munattomia häiritse.
Miten munattomuus liittyy tähän? Voi olla penis ja olla homomyönteinen.
Yksittäistspaus, kuten maan tapaan kuuluu.
Hesalaisilla on se tietty maine. Nokka pystyssä olevinaan jotenkin parempaa sakkia. Elitismiä ilman mitään syytä.
Hyvin tiivistetty
Elitismi on kaikki - kun ei ole edes syytä. 😂
Alima?
Niin tuo juttu on jostain henkilöstä nimeltä "Alima"
Valenimi.
Me pärjättiin, Suomi ja Eurooppa pärjäsi paljon paremmin ilman somaleita. Puhumattakaan viihtyvyydestä ja turvallisuudesta. Eikä unohdeta sitä järkyttävän kokoista rahapaalia joka niihin haaskataan joka vuosi.
Somaleita tuli Suomen jo 80-luvulla ja edelleen suurin osa ei tee töitä.
On annettu asunnot, lastenrattaat, vaatteet, elektroniikka ja ruokaan rahaa. Ehkä työ maittaisi jos kaikkea ei annettaisi tekemättä mitään
Katujengeissä melko hyvä edustus
Taas tätä ylimielistä päpätystä!
Paljoinko se alina tienaa mukamas? Vai vain valehtelee filmissään..
Suomi on rasistinen maa.
Täällä on Perussuomalaisten nousun myötä paljon niitä, joiden mielestä avoimen risistinen huutelu ja kommentointi on hyväksyttävää. Tämä on vakava ongelma ja hallituksen tulisi oikeasti TEHDÄ jotain rasismin kitkemiseksi eikä vain ympäripyöreitä lauseita, joilla yritetään todistella, että rasismia ei suvaita, vaikka se on toisen päähallituspuolueen tärkein vetovoimatekijä.
Tätä kannattaa katsoa myös sen kannalta, että merkittävä positiivinen taustatekijä Suomen talouden kehityksessä on työikäisen väestön määrän kasvu ensimmäistä kertaa pitkään aikaan. Tämä työikäisen väestön määrän kasvu on pelkästään työperäisen maahanmuuton ansiota.