se on päivän teema. Muistakaa ettette mene ostamaan persuyrittäjältä mitään, se on palkansaajavastainen mulkku.
persuyrittäjät nurin
Anonyymi-ap
11124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ay liike ei anna persuomalaisille lomarahaa tai lomaa
Minä ainakin ostelen. Just oltiin pikku lomasella ihan kotimaassa, syötiin hyvin jne. Paljon kaikenlaista ohjelmaa kesälle tiedossa, konserttia, käydään ulkona syömässä. Just teetetty myös remonttia... eiköhän noissa persuyrittäjiäkin useampia, vaikka puoluekirjaa nyt olekaan tarkistanut!
Sama homma täällä. Mökkiremonttia tehty ja tosi mukava tuollaista tavallista suomalaista persuyrittäjää, putkimiestä ja sähkömiestä työllistää!!
JEEESS!!
Mä olenkin epänormaalin huippuälykäs ja siksi Persu. Jos olisin vielä rikas olisin Koksu.
Normaalit ihmiset on yleensä tyhmiä vassareita.
Käy merkkaamassa noi myyntiliikkeet ja firmat ja tiietään missä asioidaan jatkossa entistä enemmän, voit täälläkin mainostaa. Kerro myös vassareiden vastaavat niin tiietään vältellä niitä.
Vassareiden firmoista tulis kyllä aika lyhyt lista. No onhan sentään Sannan veronkiertofirma MA/PI oy.
Persujen hohtokausi jäi lyhyeksi.
Kannatus lässähtää ja vain jotkut irvokkaat ihmisvastaiset oliot enää
kannattavat tuota puolueeksi kutsumaansa apinasakkia.
Jaaaa oliko AY liikkeelläkin jotakin myytävää kun en ole heiltä koskaan ostanut mitään. Keneltä meinaatte ostaa kun ette osta porvareilta ettekä nyt edes Persuilta. Alkaa olla ostopaikat koluttu läpi
Noin on. Porvariks pääsis aloittajakin, jos viittis edes kouluja käydä.
AY liike on se voima mikä on pitänyt kulutusta yllä, persujen yrityksiin rahan vieminen on sama kuin itseään polveen kirveellä lyöminen, siis typerää.
Palkansaajat ovat niitä asiakkaita, jotka kaiken kustantaa, myös yritystoiminnan.
Porvareilta en ole sanonut ettei voi ostaa, vaan persuilta, jotka petosmaisesti väittivät olevansa työväestön puolue.