Mikä ihme tyyppi

Anonyymi-ap

Mikä ihmeen tyyppi sellainen on joka mainostaa ettei hän käryytä tupakkia ja ei juo alkoholia.Kuitenkin 10vuotta ollut työtön ja persaukinen niin mihin ne rahat sitten menee voipi mennä pelaamiseen.Luimistelee töihin menoa niin tuollainen se vasta surkimus onkin.Kaikenkukkuraks sitten pollea.

12

244

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tupakkii viinaa tupakkii viinaa.

      Eikö siellä eduskunnassa tai missä lie toimituksessa sitten lorvitkin tyhjän panttina vastikkeetonta palkkaa nauttimassa, ole parempaa tekemistä kuin luuhata päivät pitkät jorisemassa näitä tyhjäpäisiä ripulointeja tänne Internetin keskustelufoorumeille?

    • Anonyymi

      On myös sellaisia kavereita, jotka pystyy käyttämään ne tupakka ja kalja
      pennoset ihan järkevästi eli ostavat jopa asunnon ja asuvat siinä aivan
      huolettomina vähäisin kuluin. Se on pitkän tähtäimen suunnittelua.

    • Anonyymi

      Jaa niinkö että ostaa asunnon kun luimistellu töitä pitkän ajan niin millä helvetin rahalla. Riittävän pitkään jos on työtön niin alkaa realiteetit hämärtyyn,sepittää itselle mitä mukamas tekee.

      • Anonyymi

        Olin siinä välissä jopa töissä 40 vuotta, joten ihan kivasti menee .
        Nautiskelen siis omasta asunnosta ja työeläkkeestä, mikä onkin silkkaa faktaa.
        Työtön vaan vetää rapakaljaa ja haaveilee laiturin maalauksesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olin siinä välissä jopa töissä 40 vuotta, joten ihan kivasti menee .
        Nautiskelen siis omasta asunnosta ja työeläkkeestä, mikä onkin silkkaa faktaa.
        Työtön vaan vetää rapakaljaa ja haaveilee laiturin maalauksesta.

        Siinähän nautit, eläkeläispieru. Toinen jalka jo vähintään haudassa eipä enää kauan aikaa nauttia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olin siinä välissä jopa töissä 40 vuotta, joten ihan kivasti menee .
        Nautiskelen siis omasta asunnosta ja työeläkkeestä, mikä onkin silkkaa faktaa.
        Työtön vaan vetää rapakaljaa ja haaveilee laiturin maalauksesta.

        On saanut elämässään jotain aikaan kun oma asunto mutta sillon tiukkaa kun asuntolainat mutta yks tuttu sano että asuntolaina vaan menee eikä sitä sen kummemmin mieti. Onko sekään sitten jos 40vuotta käynyt töissä eikä mitään varallisuutta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinähän nautit, eläkeläispieru. Toinen jalka jo vähintään haudassa eipä enää kauan aikaa nauttia.

        Eläkettä olen saanut jo likimain 500.000 € sen 14 vuoden aikana ja lisää on
        tulossa ihan joka kuukausi. Ei tarvitse kolkutella kelan eikä sossun ovia.
        Näyttää siltä, että rahaa tulee vielä lukuisia vuosia.
        Indeksitarkistuksen aikana pidetään aina juhlat.


    • Anonyymi

      En ole koskaan polttanut. Olutta menee ja pelaan joskus. Itse asiassa tänään pelasin paffilla pokeria ja voitin 300 euroa 10 eurolla.

    • Anonyymi

      Unohdat niin listaa kaikki häviöt.

      • Anonyymi

        Kannattaa panostaa siihen työeläkkeen kertymään, sillä siinä voittaa
        varmuudella ihan jokaisella pelikierroksella.


    • Anonyymi

      Minä en ole käryttänyt tupakkia ja alkoholin kanssa on ollut todella vähäistä. Olen tulojen puolesta köyhäksi luokiteltu, tosin osa siitä on verosuunnittelun ansiota. Köyhäkin voi tehdä verosuunnittelua!
      Oma asunto on ja maksettu. On meillä muutama sijoitusasuntokin, ne on hankittu ihan tupakasta säästyneillä rahoilla. Kahdesta asunnosta on vielä vähän pankkilainaa jäljellä, niitä vuokralaiset lyhentää.
      Emme ole todellakaan pers'aukisia, vaikka meillä ei aina paljoa rahaa olekaan. Optimoimme tulot verosuunnittelulla ja se riittää hyvin elämiseen. Meiltä ei ole näin köyhänä puuttunut mitään, saamme vanhasta omasta autostakin verovapaata kilometrikorvausta enempi, mitä monet täälläkin paljon parjatut eduskunnan kansanedustajat. Taksillakin voimme ajaa muutamalla eurolla, kun kutsutaksi pelittää täällä. Matkailemme muutaman euron lentolipuilla, niitähän on meille köyhille tarjolla erilaisilla verkkosivuilla, kun kilpailuttaa lennot. Niitä samaisia halpalentoja käyttävät muuten monet kansanedustajat, joita oikein eduskunnan kamreeri (Rosila) taannoin ihmetteli, että mistä nämä löytävätkin niin halpoja lentoja valiokuntamatkoilleen.
      Tupakilla käryttää vielä terveytensä, minunkin monta kaveria on jo haudassa tupakin käryytyksen vuoksi, viimeksi hyvä kaverini Make menehtyi keuhkosyöpään, Antti meni ennen häntä syöpään, Reiska kuoli tupakin aiheuttamaan syöpään Pikonlinnassa.
      Töitä minulla kyllä riittää, vaikka olenkin jo eläkkeellä. Töiden suhteen voin päättää itse tekemiset, ei tarvitse lähteä ulos pakkaseen ja nyt helteeseen.

      Pistin juuri saunan lämpiämään ja kivennäisvettä viilenemään jääkaappiin, saatan jopa juoda yhden oluen sanoessa. Hyvää lauantai-iltaa kaikille palstalaisille.

    • Anonyymi

      Pikonlinna tuttu paikka kun isä oli siellä keuhkokuumeen takia ja kuntoutu. Tupakinpolton lopetti varm joku 1975 ja on nyt 82v,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11089
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      46
      8541
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      133
      5376
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3684
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3608
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3564
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3288
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2569
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      39
      2091
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1816
    Aihe