Mikä ihme tyyppi

Anonyymi-ap

Mikä ihmeen tyyppi sellainen on joka mainostaa ettei hän käryytä tupakkia ja ei juo alkoholia.Kuitenkin 10vuotta ollut työtön ja persaukinen niin mihin ne rahat sitten menee voipi mennä pelaamiseen.Luimistelee töihin menoa niin tuollainen se vasta surkimus onkin.Kaikenkukkuraks sitten pollea.

12

216

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tupakkii viinaa tupakkii viinaa.

      Eikö siellä eduskunnassa tai missä lie toimituksessa sitten lorvitkin tyhjän panttina vastikkeetonta palkkaa nauttimassa, ole parempaa tekemistä kuin luuhata päivät pitkät jorisemassa näitä tyhjäpäisiä ripulointeja tänne Internetin keskustelufoorumeille?

    • Anonyymi

      On myös sellaisia kavereita, jotka pystyy käyttämään ne tupakka ja kalja
      pennoset ihan järkevästi eli ostavat jopa asunnon ja asuvat siinä aivan
      huolettomina vähäisin kuluin. Se on pitkän tähtäimen suunnittelua.

    • Anonyymi

      Jaa niinkö että ostaa asunnon kun luimistellu töitä pitkän ajan niin millä helvetin rahalla. Riittävän pitkään jos on työtön niin alkaa realiteetit hämärtyyn,sepittää itselle mitä mukamas tekee.

      • Anonyymi

        Olin siinä välissä jopa töissä 40 vuotta, joten ihan kivasti menee .
        Nautiskelen siis omasta asunnosta ja työeläkkeestä, mikä onkin silkkaa faktaa.
        Työtön vaan vetää rapakaljaa ja haaveilee laiturin maalauksesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olin siinä välissä jopa töissä 40 vuotta, joten ihan kivasti menee .
        Nautiskelen siis omasta asunnosta ja työeläkkeestä, mikä onkin silkkaa faktaa.
        Työtön vaan vetää rapakaljaa ja haaveilee laiturin maalauksesta.

        Siinähän nautit, eläkeläispieru. Toinen jalka jo vähintään haudassa eipä enää kauan aikaa nauttia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olin siinä välissä jopa töissä 40 vuotta, joten ihan kivasti menee .
        Nautiskelen siis omasta asunnosta ja työeläkkeestä, mikä onkin silkkaa faktaa.
        Työtön vaan vetää rapakaljaa ja haaveilee laiturin maalauksesta.

        On saanut elämässään jotain aikaan kun oma asunto mutta sillon tiukkaa kun asuntolainat mutta yks tuttu sano että asuntolaina vaan menee eikä sitä sen kummemmin mieti. Onko sekään sitten jos 40vuotta käynyt töissä eikä mitään varallisuutta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinähän nautit, eläkeläispieru. Toinen jalka jo vähintään haudassa eipä enää kauan aikaa nauttia.

        Eläkettä olen saanut jo likimain 500.000 € sen 14 vuoden aikana ja lisää on
        tulossa ihan joka kuukausi. Ei tarvitse kolkutella kelan eikä sossun ovia.
        Näyttää siltä, että rahaa tulee vielä lukuisia vuosia.
        Indeksitarkistuksen aikana pidetään aina juhlat.


    • Anonyymi

      En ole koskaan polttanut. Olutta menee ja pelaan joskus. Itse asiassa tänään pelasin paffilla pokeria ja voitin 300 euroa 10 eurolla.

    • Anonyymi

      Unohdat niin listaa kaikki häviöt.

      • Anonyymi

        Kannattaa panostaa siihen työeläkkeen kertymään, sillä siinä voittaa
        varmuudella ihan jokaisella pelikierroksella.


    • Anonyymi

      Minä en ole käryttänyt tupakkia ja alkoholin kanssa on ollut todella vähäistä. Olen tulojen puolesta köyhäksi luokiteltu, tosin osa siitä on verosuunnittelun ansiota. Köyhäkin voi tehdä verosuunnittelua!
      Oma asunto on ja maksettu. On meillä muutama sijoitusasuntokin, ne on hankittu ihan tupakasta säästyneillä rahoilla. Kahdesta asunnosta on vielä vähän pankkilainaa jäljellä, niitä vuokralaiset lyhentää.
      Emme ole todellakaan pers'aukisia, vaikka meillä ei aina paljoa rahaa olekaan. Optimoimme tulot verosuunnittelulla ja se riittää hyvin elämiseen. Meiltä ei ole näin köyhänä puuttunut mitään, saamme vanhasta omasta autostakin verovapaata kilometrikorvausta enempi, mitä monet täälläkin paljon parjatut eduskunnan kansanedustajat. Taksillakin voimme ajaa muutamalla eurolla, kun kutsutaksi pelittää täällä. Matkailemme muutaman euron lentolipuilla, niitähän on meille köyhille tarjolla erilaisilla verkkosivuilla, kun kilpailuttaa lennot. Niitä samaisia halpalentoja käyttävät muuten monet kansanedustajat, joita oikein eduskunnan kamreeri (Rosila) taannoin ihmetteli, että mistä nämä löytävätkin niin halpoja lentoja valiokuntamatkoilleen.
      Tupakilla käryttää vielä terveytensä, minunkin monta kaveria on jo haudassa tupakin käryytyksen vuoksi, viimeksi hyvä kaverini Make menehtyi keuhkosyöpään, Antti meni ennen häntä syöpään, Reiska kuoli tupakin aiheuttamaan syöpään Pikonlinnassa.
      Töitä minulla kyllä riittää, vaikka olenkin jo eläkkeellä. Töiden suhteen voin päättää itse tekemiset, ei tarvitse lähteä ulos pakkaseen ja nyt helteeseen.

      Pistin juuri saunan lämpiämään ja kivennäisvettä viilenemään jääkaappiin, saatan jopa juoda yhden oluen sanoessa. Hyvää lauantai-iltaa kaikille palstalaisille.

    • Anonyymi

      Pikonlinna tuttu paikka kun isä oli siellä keuhkokuumeen takia ja kuntoutu. Tupakinpolton lopetti varm joku 1975 ja on nyt 82v,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      89
      5142
    2. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      168
      4850
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      210
      4061
    4. 214
      3253
    5. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      112
      3088
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      98
      2950
    7. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      125
      1800
    8. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      15
      1649
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      135
      1521
    10. 61
      1359
    Aihe