https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/nain-suomalaispuolueet-kehittaisivat-eu-n-maahanmuuttopolitiikkaa-tyoperainen-maahanmuutto-jaa-vahalle-huomiolle/8945722
euroopan uusi suunta
helsingissä puhuttaako kovin?
euroopan uusi suunta
helsingissä puhuttaako kovin?
Vastaukset 44
Vanhimmat
Persut sammuu kuin saunan lyhty. Pettureilla ei ole elintilaa Suomessa. Puolue olisi lopetettava yleisvaarallisena toimijana.
moktar gubta mainostrollaus?
eikö löydy pitkää tarinaa enään?
Halla-ahon ja Purran telkkumainokset on kuin hautajaisista!
Persut aiheuttavat itsemurhia ja nälkään kuolemia valheellisella politiikallaan. Useat eivät jaksa tätä kurjuutta enää.
Pohjois-Korea on kommareiden ei vihervasemmiston ihannemaa! Haluavat Euroopasta uuden Neuvostoliiton
https://www.suomenuutiset.fi/teemu-keskisarjan-kolumni-valhe-emavalhe-tilasto-ja-tyoperainen-maahanmuutto/
alahan lukemaan vihervassari
Persut is is the best! 🇪🇺
Äärioikeistolainen rasistijoukkio joka kusee äänestäjiensä päälle. Puolue pitää hävittää Suomesta.
Kommarit👎🏼
Rajakäytäntöä vastustava punavihreä vasemmisto sekä yksittäiset lahjuksia vastaanottaneet ovat niitä todellisia äärilinjan rasisteja ja Venäjän liittolaisia .
Jep!
Moktar gubta sakki
Äärivasemmisto on vaarallinen ja pitää lailla säätää laittomaksi!
Jep!
Neuvostoliitossakin kaikki joutui töihin! Ideologia ei ollut syy jäädä himaan lusmuilemaan! Vihervasemmisto - kommunistimaissa kaikki joutuu duuniin - älkää huijatko ihmisiä, että duunia ei tarvii tehdä ja raha tukee seinästä! Vain idiootit uskoo SDP:tä ja vihreitä sekä RKP:tä!
Äänestä Persut, niin EU:sta ei tule uutta kommunistista Neuvostoliittoa, jota Putlerkin ihannoi, kun vietti lapsuutensa siinä maassa.
Kokoomus kyllä voittaa vaaleissa, persut sen sijaan saavat pahasti takkiinsa, heidän kannatus on alamaissa.
Perussuomalaiset on EU-myönteisin puolue ja samalla yhdessä kokoomuksen kanssa Venäjä-vastaisin . Venäjä-myönteiset Putinin liittolaiset jurnuttavat joka puolelra .
Hyvä Persut -Suomen pelastajat! 🇫🇮❤️👍🇪🇺🥰
Äärioikeistolainen persujoukkio on kuin IKL. Kiellettävä lain nojallaSuomessa.
Variskommarit lailla kiellettävä!
Perskokkareet on tainnut jäädä pyyhkimättä!
Ota serlaa seuraavan kerran.💩
Äärivasemmisto: sdp ja vasemmistoliitto-andersson ja vihreät-ohisalo ihailee Neuvostoliittoa kuten Putler; siksi haluavat EI:sta uuden Neuvostoliiton!
Suomen ongelmat esim. nuoriso yms. ovat jo olleet jo edellisten hallitusten
aikana ,on hyvä että on joku puolue joka suhtautuu kriittisesti EU:n eli PS
Suomen demokratia ei hyväksy eri mielipiteitä ,joka tuli esille Nato keskustelussa
Natoon vastustajat haukuttiin ryssiksi , eikä nämä mielipiteet päässeet esille.
Marinin hallitus tuhosi Suomen nuorison!
Kyllä! Liiallisuuksiin veti SDP ja Marin nuorten kehityksen!
RKP tuli sitä hulluutta!
RKP lienee aika kommunistinen nykyään?!!
Persut voittoon! 🇫🇮❤️🇪🇺🥰👍
Persut voivat taas liittyä äärioikeistolaiseen ID-ryhmään.
ID-ryhmän tarkoitus on nakertaa ''eeuuta'' sisältäpäin, Putinin eduksi.
Muutama vuosi sitten kun persut liittyivät ryhmään, Huhtasaari riemuitsi ''...on tätä odotettukin...''
Tuliko äänestysohjeet Moskovasta ???
https://www.verkkouutiset.fi/psn-mepit-aanestivat-venajan-propagandan-tuomitsemista-vastaan/#c71953d6
Ja ovat jenkkien kauppasaarron uhreina. Toisaalta ihanassa kapitalismissamme maailmalla kuolee ihmisiä nälkään.
Äärivasemmisto kuten Vasemmistoliitto kannattaa kommunismia, joka on Pohjois-Koreassa ja Kiinassa sekä oli myös Neuvostoliitossa!
Miten kukaan voi edes kuvitella, että Andersdrontti tai viherkommari Hutisalo olisvat jotenkin kannattamassa demokratiaa? Paskapuhetta!
Ihmiset ovat tyhmiä, jos äänestävät äärivasemmistoa, joka kannattaa Putinia, vasemmistoliitto ja sdp haaveilevat uudesta kommunistisesta Neuvostoliitosta! NL kaatui, joten on jo nähty, että kommunismi-sosialismi ei vaan toimi!
Kaikilla oli kurjaa ja köyhyys rehotti kuten nyt Kiinassa ja Pohjois-Koreassa; ei ole ihmisoikeuksia eikä ruokaa mutta johtajat porskuttavat ja voivat hyvin ja kansa elää nälässä ja kurjuudessa!
Varis!
Varisverkosto on äärivasemmistona kiellettävä!
Sammakko pääsee huutamaan sen espanjalaisen kapakkatanssija-anarkistin kanssa. Sivistystaso samaa luokkaa.
Sammakko-kommari saa mennä Pohjois-Koreaan nauttimaan kommunismistaan! T. Vasemmistoliitto
Miten Espanjan härkätaistelut? Joko EU on kieltänyt?
ASAP pitää kieltää!
Kommari-muija epsanjasta! 👎🏼🐂🇨🇳
Sama mitä mepit touhuaa , hallitus tekee lopullisen päätöksen
kuten kävi ennaltamis asetuksessa.
Tuo nyt kertoo vain, että et ymmärrä tuosta asiasta yhtään mitään.
Herra 47
Junnila
Persut ovat tyhmiä kun aasit,eikä tämmöisiä hölmöläisiä pidä kenenkään äänestää. Noita-akka purra on aivan kuin pahin natsi vihankiilto silmissä ja aina haukkumassa muita. Inhottava ämmä ja koko persupellet.
Noh, ei ne pärjää näissä vaaleissa, persujen äänestäjät kun ei edes ymmärrä koko EU:sta tuon taivaallista ja muutenkin näkyy persuilla kannatus tippuvan kuin lehmän häntä.
Kommunistit - ei tipu ääniä Neuvostoliitosta haikaileville sdp ja vasemmistoliitto! 😂
Rkp samaa sakkia nykyään!
Vuonna 2016 Iltalehti tilasi ja maksoi, Taloustutkimus Oy suoritti.
Kysymys: ''Luotatteko Vladimir Putiniin ?''
PS äänestäjistä 44% vastasi ''Kyllä''
Kaikkien muiden puolueiden äänestäjistä alle 10% vastasi ''Kyllä''