Mielenkiintoista nähdä.Onko jopa sodan ratkaiseva ase?
F-16 vaikutus sotaan?
Anonyymi-ap
20189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
saattaa olla ratkaiseva ase, kun huomataan ettei siitäkään ollut apua, ukraina antautuu.
Ukrainan AZOV terroristit eivät antaudu,
Kyllä apua tulee kun Suomi lähettää F-18 Romaniaan .
Ohjattavat ilmapommit ja risteilyohjukset maakohteisiin sekä ilmarorjuntaohjukset vihollisen pommikoneita, hävittäjiä ja taisteluhelikoptereita vastaan. Hyvää tulee.
Suomi lähettää Hornetit lentäjineen ja panssariprikaatin, viisi tuhatta miestä ja yli 200 Leapardia. Tämä ratkaisee sodan!
Jos niihin on kunnon ohjukset eikä rajoiteta mihin iskeä
Voisi vastaavasti muutaman kauppakeskuksen tuhota vaikka Moskovassa kuten Venäjä tekee kokoajan Ukrainassa
Juuri näin, iskuja Moskovaan ja Pietariin.
Hyväksyn Venäjän käyttävän ydinasetta ukrainassa.
Aha. Ja sinun hyväksymiselläsi on paljonkin painoarvoa? Idioottimaisilla kommenteilla ei useinkaan ole. Vain täysin sekopäinen ihminen hyväksyy ydinaseen käytön valloitussodassa.
Olet henkisesti sairas.
höpön höpön, ydinpommi lyhentää sotaa ja vähentää siviiliuhreja, sanoi jenkki kun hiroshimaa ja nagasakia pommitti. Ilman muuta ukraina on tuhottava ydinpommilla maan tasalle.
f16. f18. f35,,, ne on nyky sodassa maalitauluja, jotka halvemmilla aseilla ammutaan alas.
Mutta edelleen ne ovat siviileitä vastaan tehokkaita !
Aika heikoilla eväillä taidat väitteitäsi esittää. Vai mikä on koulutuksesi ilmasodankäynnin alalla?
F16 tulo mahdollistaa Venäjän nykyisen ilmanherruuden kiistämisen ja se heikentää Venäjän hyökkäystä selvästi. F16 on myös ilmasta maahan toiminnassa tehokas ase, riippuen millaistaamitsuunia siipien alle on tarjolla.
Ei se silti sotaa ratkaise, mutta tasoittaa varmasti ilmasodankäynnin asetelmaa, joka taas on tärkeä kaikkea sodankäyntiä ajatellen.
joono, katsotan kun on 20 vuotta sodittu, mitä on ukrainasta jäljellä? Tuskin paljon mitään, "jättömaata" kaikki.
Ihmeasetta edelleen etsivät, onko jo kymmenes ihmease, käänteentekevä.
Se on jo löytynyt, mutta valitettavasti Venäjän puolelta. Tähäntapaan joku jenkki sotilasasiantuntija totes talvella.
Venäjä ottaa varastosta pommin ja liitti siihen siivet satelliittiohjauksella.
Yksi ensimmäisistä 250 kg liitopommeista.
Nyt ne valmistaa 500, 1500 ja 3000 kg pommeja
En kyllä keksi miten nuo f16 hävittäjät muuttaa tilannetta mihinkään suuntaan, ei nekään voi lennellä kovin lähelle rintamaa kuten ei venäjänkään ilmavoimat? Lisäksi niitä pitäisi olla useita kymmeniä jotta ne voisi torjua liitopommeilla varustettuja venäjän koneita....Rintamalinja kuitenkin 1300km
Kyllähän nuo tuo ilmaherruuden, Venäjällä laitetaan jo kuntoon kaksitasokoneita, mitä on jäänyt varastoon 1920-luvulta.
Kyllä, ne ratkaisevat sodan kuten sitä ennen ratkaisivat himarsit, leopardit ja muut lännen ihmeaseet.