Kyllä Suomessa

Rahaa riittää jaettavaksi.

"Ex-ministerit Thomas Blomqvist (r), Sirpa Paatero (sd), Suvi Lindén (kok), Lenita Toivakka (kok), Timo Soini ja Anu Vehviläinen (kesk) nostivat toukokuussa sopeutumisrahaa"


https://www.is.fi/politiikka/art-2000010457853.html
8118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mutta mouhotetaan nyt vaan niistä takuueläkeläisistä , jotka saavat peräti 970 euroa kuussa...!!!

Äänestä
  • Aloittaja oli Persu, yritti peitellä Soinin puoluet josta sopeutuseläket on kertynyt.
    Eikä tajua että heidän harjoittama politiikkaa juuri suosii suurituloisia.

    Äänestä

Timo Soini on kerryyttänyt sopeutuskorvaukset Persuna.
Persu ei me muut ola yhtä tyhmiä kuin te.

Äänestä

Ja valtion yhtiöiden johtajien tulospalkkiot nostettiin pilviin.
Mm. Fortumin Rauramolle miljoona palkkiot
Saa tässä sähköstä maksaa, mutta rahaa ei ole sanoo Purra

Äänestä

Kysymys on vaan siitä kenelle rahaa halutaan jakaa.

Äänestä
  • Ei. Kysymys on siitä, että miksi kansa antaa kaiken tapahtua.

    Äänestä

Sopeutumattomat. Kauanko se integroituminen kestää?

Äänestä

Kyllä mm hienosta
sotesta saa maksaakin
,nuokin olleet sitä tekemäs

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rahaa riittää jaettavaksi.

"Ex-ministerit Thomas Blomqvist (r), Sirpa Paatero (sd), Suvi Lindén (kok), Lenita Toivakka (kok), Timo Soini ja Anu Vehviläinen (kesk) nostivat toukokuussa sopeutumisrahaa"


https://www.is.fi/politiikka/art-2000010457853.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu