Kaikki innokkaat Natolaiset Ukrainaan

Anonyymi-ap

Jos taas kerran päätöksiä tehdään mielipidemittausten mukaan ? Niin enemmistö suomalaisista kannattaa teidän lähettämistä sinne. Ei muuta kuin mars matkaan ! Mitä sitä kotisohvalla uhoamaan Natolaisuuttaan. Venäjän pojat on kyllä valmiina. Mutta jos Venäjä päättää siinä tapauksessa laajentaa rintamaa pohjoiseen. Kerran Suomi sotaan haluaa. Muistakaa tulla juoksujalkaa takaisin omia kotia puolustaan.

8

159

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pikkuryssän valetta.
      Suomi on länsimainen demokratia, jossa päätökset tehdään lakien mukaan.
      Mielipidemittaukset antavat tietoa ihmisten käsityksistä, mutta eivät ohjaa päättäjiä.

      Suomalaiset kannattavat Naton jäsenyyttä lähes yksimielisesti. Se on mm. eduskuntavaaleissa todettu.
      Naton jäsenyys turvaa Suomea.
      Sotaintoilu on pikkuryssien kohellusta.

      • Anonyymi

        PÄÄTÖS NATO-JÄSENYYDEN PUOLESTA tehtiin Suomen vaaleilla valitussa EDUSKUNNASSA, joka on Suomessa päättäväö elin! Jäsenyyden hakemista vastusti vvain 4 % kansanedustajista!

        Mitään Tiltun väittämää Gallup-demokratiaa EI OLLUT!


      • 80 Vuotta USA Päätä ja Amerikka aja koko EU kuin lammas -lammas ryhmä-EU


      • Anonyymi

        Mielipidemittaukseen vedottiin mnimenomaan Natoon liiittymisen aikoihin kun kansanedustajia painostettiin hyväksymään Natoliittolaisuus hakemus.

        Demokratia vaihdettiin kaupallisiin galluppeihin.


    • Anonyymi

      Venäjän raakalaismainen hyökkäyssota Ukrainassa sai Suomen valtiojohdon kupin läikkymään yli. Päätöksiä ohjasi pelko ja ajattelua ohjasi halu paeta sotaa. Turva löytyi Natosta.

      Nyt kun samaisen Suomen valtiojohdon edesottamuksia seuraa niin herää kysymys.
      Löytyikö Natosta turva Suomelle ? Jos löytyi niin miksi emme nauti turvasta ja hehkuta sitä koko muulle maailmalle ?

      Mörkö ?

    • Anonyymi

      Lähettäjän Suomi Hitlerinkin avuksi SS -pataljoonan Ukrainaan puolustamaan demokratiaa.

      • Anonyymi

        Näin kävi. Takapakkiakin tuli.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      616
      1615
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      867
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      485
      739
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      721
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      662
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      556
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      533
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      494
    Aihe