Kaikkosesta uusi Kekkonen

Maalaisliiton vahva mies johtamaan Suomea ainakin 30 vuodeksi. Jatkuvuus tuo vakautta.
685
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kaikkosesta saataisiin suomalaisille uusi Kekkonen, joka pystyy yhdistämään kansakunnan ja pitämään sen vahvana ja yhtenäisenä.

Äänestä

Luultavasti Kaikkonen ei ole yhtä hyvä kalamies kuin Kekkonen, eikä hän välttämättä osaa kiivetä palmuun.

Äänestä

Miten käy hiihtäminen kankealta kangelta :D

Äänestä

kaks tonnia rappukäytävässä vietetystä kokouksesta.

Äänestä

Kukaan fiksu Suomalainen ei halua uutta Kekkosta!

Minä tiedän itse mikä on minulle parhaaksi. Ei Presidentti sitä tiedä!

Onneksi Suomessa voi olla Presidenttinä vain 2 kautta

Henkisesti häiriintyneet ja sairaat pyysivät Niinistöä jatkamaan Presidentinä, että Eduskunta poikkeuslailla hänet valitsee uusille kausille!
Niinistö ilmoitti heti että ei tuohon suostu! Joten se iditionismi loppui siihen!

Äänestä

Hyvältä näyttää. Rempseä asiallinen koko kansan mies tämä Kaikkonen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maalaisliiton vahva mies johtamaan Suomea ainakin 30 vuodeksi. Jatkuvuus tuo vakautta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu