Eli ruotsista saadaan kartoitettua maahanmuuton seuraukset , tuliko hyvinvointia ja rikkautta ?
Ruotsi on maahanmuuton kärkimaa
Anonyymi-ap
16173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Vitutusta ainakin tuli. Ja väkivaltaa.
Intia käy vasten islam muslimeita
mitta siellä täysi
Muslimien prosenttiosuus väestöstä Intian osavaltioissa vuonna 2018. Kartasta puuttuvat pohjoisen muslimienemmistöiset valtiot Pakistan ja Bangladesh. Intiassa elää nykyään maailman toiseksi suurin muslimiväestö, 172 miljoonaa vuonna 2016. Lukumäärä on silti vain 15% Intian koko väkiluvusta.
hindut ei ole suvakkeja , kastijärjestelmä
Tottahan tuokin on!
Miksi muslimeita puolustellaan. Aina hirveä huoli kun muslimeita muka vainotaan. Vainotaan siksi kun vainoavat muita eivätkä sopeudu. Hindutkin on ihme äärinationalisteja kun puolustavat maataan muslimivalloittajilta. Maailmassa on monta oikeasti vainottua ihmisryhmää ja vähemmistöä, media puhuu vain muslimeista. Haisee.
Kun minulla on noin 30 sukulaista ympäri Ruotsia, useimmissa kaupungeissa kuten Malmössä. Niin kun on tullut puheeksi tämä ns "jengiväkivalta", niin nämä sukulaiset eivät ole moksiskaan. He ihmettelevät näitä juttuja Suomessa?
He myös sanovat, että tuo "jengiväkivalta" rauhoittuu itsestään, aivan samoin kuin rauhoittui suomalaisten juoppojen häiriköinti Ruotsissa.
Moktar se keksii hupijuttuja.
ei siltä näytä https://pt-media.org/2024/06/03/136269/
Eli ampuminen voi jatkua, kun se voi joskus tulevaisuudessa loppuakkin…
Viimeistään sitten kun ALLAAAAAAAH on ottanut vallan!
30 sukulaista ympäri Ruotsia. Eikä ole moksiskaan. Eli olet heikäläisiä sitten.
Yhtään matua ei tarvitse tulla enää tähän maahan mistään . Olemme edelleen Dublinin sopimuksen voimassaollessa eu maiden sisällä, meidän ei tarvitse ottaa ketään vastaan muiden eu ja turvallisten maiden läpitulleista ? On käsittämätöntä että hallitus otti ruotsin kautta tulleet 2015 maahan ? Miksi ei sopimukset toimineet .??
Ei tullut. Joku pöpipää toivoo Suomen islamisoitumista edelleen.
Kauhea näky kun kolme sukupolvea säkeissään, polvenkorkuinen tyttökin kääritty kankaisiin päästä varpaisiin . Eipä ole integraatiota tapahtunut, omaa kieltäänkin solkottavat. Naisista se näkyy, jos miehet on integroituneet on naisetkin. Eurot vaan vilisee silmissä kun ajattelee tätäkin "työvoimaa".
Maahan muutto tuhoaa ruotsin kehitys maaksi
Ruotsalainen on pian orpo piru maassaan
https://www.hameensanomat.fi/uutissuomalainen/6822287
tuliko hyvinvointia