EK-Ylen "uudistus" on äärioikeiston isoimpien pörssirikollisten eu-vaalimainontaa

Anonyymi-ap

KorruptioMadetoja, tuo jumppaava kotitalousemäntä, kuten itseään mainosti, lienee käynyt PetosKokoomuksen korruptio-eu-vaali-preppauskurssin kesälomallaan, kun heti palatessaan, aloitti äärioikeiston pörssirikollispuolueitten suoramainonnan, härskeimmällä mahdollisella tavalla, yhteisten verovarojemme, vieläpä perustuslain vastaisten pakkomaksujen, törkeällä väärinkäyttämisellä, äärioikeistoekstremistisen- tai fasistisen jo, poliittisen isoimman talous-pörssirikollisuuden eu-vaalimainontaan. EK-Ylen johto pitäisi jo erottaa.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/898bcde9-66c1-40c5-85bf-510ec992e65a

14

1126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kahjo

      • Anonyymi

        Ylläpitoko nimittää medialukutaitoisia kansalaisia vihanimityksillä, eroa.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jokainenhan tietää, mitä "uudistus"-sana, äärioikeiston isompien talous-pörssirikollisten korruptiopuolueitten- ja vallan törkeästi väärinkäyttäjien, suista kuultuna tarkoittaa: heikennyksiä, leikkauksia, pahenevaa köyhyysongelmaa jne.

      Olkaa kansalaiset varuillanne, äänestäkää eu-vaaleissa, niin "vasemmalle", kuin tuossa äärioikeistolaisessa yksipuoluejärjestelmässä vain pääsee.

    • Anonyymi

      Samaa PetosKok:n korruptioporukkaa, on kuin supon ex-johtaja Pelttari, tuo PetosKok-Risikon serkku, joka jätti isoimmat talous-pörssirikokset, ja siihen liittyvän ison korruption vallankäyttäjien keskuudessa, täysin tutkimatta, ja siten petasi korruptiopoliitikkojen keskuuteen, itselleen virkamiespestin, supouran jälkeen. Avointa härskiä korruptiota.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18001123/miksi-supon-pelttaria-ei-ole-erotettu-porssirikollisuuden-suojelemisen-takia-

      Kansalaisilla Suomessa olisi paljon sanottavaa siitäkin, vaan kuten näette, sananvapauksia estetään jo jälleen rankasti, kuten Venäjällä.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/898bcde9-66c1-40c5-85bf-510ec992e65a

    • Anonyymi

      Ja ek-hesarissa petoskok-häkämies "paaluttaa" - eivät malta ek-medioitten äärioikeistotoimitukset, pitää näppejään erossa eu-vaaleista. Kertoo ammattitaidottomuudesta.

    • Anonyymi

      Taitaa olla venäläisoligarkkien mielisanoja tuo "uudistus", kuten sananvapauksien estäminenkin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Näyttää olevan US-pörssirikollisten järjestäytyneen sellaisen, käsikirjoittamat nämä eu-vaalitkin ek-medioista päätellen ja kovasta aggressiivisesta vaalimanipuloinnista- ja mainonnasta, täälläkin sivustolla.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1477
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      59
      1411
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1018
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      811
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      794
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      84
      593
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      587
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe